Reklama

Reklama

Epidemia niewierności

Dane są alarmujące. Blisko 70 proc. z nas przyznaje się do skoku w bok. Poznaj przyczyny, a może cię to nie spotka.

Przyjęło się uważać, że to mężczyźni zdradzają swoje partnerki, bo polują na coraz to nowsze doznania erotyczne. Tymczasem to bardzo duże uproszczenie. Czemu więc zdradzamy?

Winne libido i brak satysfakcji w sypialni. Jak wskazują badania amerykańskiego seksuologa Gary’ego Neumanna, zaledwie 7 proc. panów jako przyczynę skoku w bok podało brak satysfakcji erotycznej w związku. Amerykańska seksuolożka dr Rachel Morris uważa nawet, że to właśnie kobiety częściej zdradzają z powodu braku zadowolenia z własnego życia seksualnego. Jeśli zatem zależy ci na swoim małżeństwie, dbaj o to, żeby twoje pożycie było satysfakcjonujące.

Reklama

Zdrada w ramach zemsty na partnerze. Bardzo wiele kobiet, bo aż 20 proc. przyznaje, że pozwoliły sobie na seks poza związkiem z chęci zemsty. Tym, co boli nas najbardziej, jest brak aprobaty i uwagi partnera. Komplementy usłyszane od innego mężczyzny mogą mieć zatem bardzo silne działanie, jeśli nie słyszysz ich na co dzień. Jaki z tego wniosek? Na pokuszenie wodzi to, czego w życiu najbardziej ci brakuje.

Jak mu powiedzieć o zdradzie? Gdy czujesz, że to jednorazowa przygoda, to być może lepiej by było, gdybyś zostawiła ją tylko dla siebie i nie raniła ukochanego swoimi wyrzutami sumienia. Przeanalizuj, dlaczego do tego doszło i napraw sytuację, nie informując partnera, co zaszło. Jeżeli zdecydujesz, że powiesz o zdradzie, to miej świadomość, jak piorunująca będzie to dla niego informacja.

Czy to oznacza koniec związku? Być może nie – 30 proc. kobiet, które wzięły udział w badaniach twierdzi, że zdrada nie zaważyła na ich relacji. Blisko 10 proc. dodaje, że zdrada stała się początkiem pracy nad związkiem. Zastanów się jednak, czy chcesz podejmować takie ryzyko... Może lepiej zacząć od rozmowy z partnerem...

Na żywo 33/2011

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: zdrada | romans | niewierność | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy