Reklama

Reklama

Hashimoto: Jesteś wiecznie zmęczona

Chroniczne zmęczenie, bóle stawów i mięśni, problemy gastryczne, depresja idąca w parze z bezsennością, wahania nie tylko nastroju, ale też wagi – wszystkie te rzeczy mogą być objawami choroby Hashimoto.

Jest to choroba autoimmunologiczna, której nie da się wyleczyć. Nie znaczy to jednak, że nie można poprawiać funkcjonowania osoby nią dotkniętej. Ważne jest przyjmowanie odpowiedniej dawki hormonów, którą przepisze endokrynolog.

Pamiętać jednak należy, że medykamenty leczą objawy, natomiast wiele zależy od samych pacjentów i tego, jak będą postępować. Hashimoto nie jest biegiem na krótką metę. To prawdziwy maraton, gdzie uzbroić się trzeba w cierpliwość i  chęć zmiany.

Olbrzymie znaczenie dla zdrowia tarczycy ma dieta, przy czym nie każda sprawdzi się u wszystkich. Czasami musimy indywidualnie eksperymentować z danymi produktami, by wiedzieć, po czym czujemy się lepiej, a po czym gorzej.

Reklama

Badania pokazują, że wykluczenie niektórych pokarmów z codziennego menu, szczególnie tych, które zawierają gluten i laktozę, może przynieść spektakularny wręcz efekt. Jedzenie przy chorobach autoimmunologicznych trzeba traktować jak leczenie. Kolejnymi krokami będzie zaplanowanie detoksykacji organizmu oraz regeneracja jelit.

Warto nie robić tego samemu, na własną rękę, tylko konsultując się z lekarzem endokrynologiem, który będzie kontrolował nasze aktualne wyniki badań. On też powinien ustalić, którymi suplementami powinniśmy się wspomóc. 

Zobacz również:

Małgorzata Socha w piekielnie seksownym wydaniu

Tak wygląda ciało Anny Lewandowskiej

Nie żyje aktor, Ferdynand Matysik

Zobacz także:  

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: choroba hashimoto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy