Reklama

Reklama

Igraszki z brzuszkiem

Wiele par unika zbliżeń. Niepotrzebnie! W ciąży możesz się kochać, ale zachowaj ostrożność.

W pierwszych tygodniach ciąży Marzena (34) źle się czuła, później wstydziła się brzucha. Unikała seksu. Kiedyś doszło nawet do przykrej wymiany zdań. Płacząc powiedziała, że czuje się nieatrakcyjna, a wtedy on wyznał, że teraz Marzena pociąga go bardziej...

Bliskość potrzebna obojgu

Ciąża przebiega prawidłowo? Nie tylko możesz, a wręcz powinnaś się kochać. Utwierdzi cię to w przekonaniu, że nadal jesteś dla ukochanego mężczyzny atrakcyjna. On zaś będzie ci okazywał jeszcze więcej czułości.

Pierwszy trymestr - ostrożnie

Nie ma naukowych dowodów na to, by współżycie seksualne w pierwszym trymestrze ciąży mogło przyczynić się do poronienia. Możesz więc podczas miłosnych igraszek robić wszystko, co zawsze tak lubiłaś. Jednak zarówno teraz, jak i przez cały późniejszy okres ciąży, uważaj, by nie doszło do zbyt głębokiej penetracji. Ważne! Kobiety, które kiedyś straciły ciążę lub jest ona zagrożona, powinny powstrzymać się od współżycia.

Drugi trymestr - radośnie, bez obaw

W tym okresie ciąży na bodźce erotyczne reagujesz najsilniej. Być może właśnie teraz odkryjesz takie doznania, jakich nie doświadczyłaś nigdy wcześniej? Twoje coraz pełniejsze piersi sprawiają, że stajesz się bardziej atrakcyjna niż kiedykolwiek. Teraz właśnie ty powinnaś przejąć inicjatywę - od czwartego miesiąca możecie kochać się w pozycjach, w których właśnie kobieta odgrywa dominującą rolę. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować głębokość wnikania penisa.

Na co i kiedy powinnaś uważać?

Jeśli dokuczają ci bóle krzyżowego odcinka kręgosłupa, kochaj się w pozycji, w której opierasz się na kolanach i łokciach. Wskazana jest też tylno-boczna (on przytula się do Twoich pleców) oraz przednio- boczna (on ugina nogi pod kątem prostym, ty opierasz udo na jego biodrze). Są też sytuacje, w których powinnaś całkowicie zrezygnować z seksu, nawet jeśli twój partner nalega. Nie gódź się na współżycie wówczas, gdy stosunek sprawia Ci ból lub zauważyłaś po nim plamienie.

Ostatni trymestr - najwięcej pieszczot

Czujesz się ociężała, szybciej się męczysz, często biegasz do toalety... Apetyt na miłość słabnie, ale bliskość intymną mogą dać wam również pieszczoty. Jest wiele możliwości, np. subtelna, lecz podniecająca gra wstępna, która nie kończy się stosunkiem. Gdybyście jednak ulegli magii chwili i poszli na całość, unikajcie pozycji, w których uciskany jest brzuch. 

W końcowych tygodniach ciąży zrezygnujcie ze współżycia, bo mogłoby ono wywołać przedwczesną akcję porodową. Na szczęście ta przymusowa abstynencja nie potrwa długo - już kilka tygodni po narodzinach maleństwa będziecie mogli znowu cieszyć się bliskością.

Z badań ekspertów z Północnej Karoliny (USA) wynika, że najczęściej satysfakcję z seksu deklarują panie rodzące w terminie. Ciąża a satysfakcja z seksu 63% 71% 52% odczuwa radość stwierdza spadek libido ma mały apetyt na seks Dotyczy to przyszłych mam, które urodziły dziecko przed terminem. Brak ochoty na seks wiązał się więc z niepokojem o ciążę. Najmniejszą chęć na igraszki mają, zdaniem ekspertów, mamy wcześniaków. Przyczyna? Obsesyjny lęk przed utratą dziecka.

Reklama

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: seks w ciąży | pozycje seksualne w ciąży

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy