Reklama

Reklama

Jak naturalnie podwyższyć poziom estrogenów?

​Stosując kuracje z siemienia lnianego, oleju z wiesiołka i macy złagodzisz dolegliwości menopauzy.

Na uderzenia gorąca

2-3 łyżki siemienia dziennie dodawaj do jogurtu, zup, lub sosów. 

Najlepiej kup siemię w ziarenkach i miel je w młynku do kawy bezpośrednio przed zjedzeniem. Zawarte w nich związki szybko się utleniają. Ważne! W ziarnach lnu znajdują się lignany, które uzupełniają poziom żeńskich hormonów płciowych (estrogenów) i łagodzą dokuczliwe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, niepokój, rozdrażnienie i kłopoty ze snem. Dodatkowo siemię ochrania też tkankę kostną przed utratą gęstości, zapobiegając osteoporozie. Udowodniono również hamujący wpływ fitoestrogenów na rozwój nowotworów piersi, jajników i macicy. 

Reklama

2 razy dziennie pij po szklance herbatki z nasion kozieradki.

Łyżeczkę nasion namocz w szklance wody. Zostaw na noc. Rano zagotuj, odcedź i pij po lekkim przestudzeniu. Możesz dosłodzić miodem. 

Na bezsenność

Pij jedną łyżkę oleju z wiesiołka dziennie albo łykaj po 2 kapsułki 3 razy dziennie przez 3 miesiące. 

Olej stosuj na czczo i trzymaj w lodówce. Zawiera on rzadko spotykany kwas gamma-linolenowy, który reguluje zaburzoną w czasie menopauzy gospodarkę hormonalną. Oprócz tego, że ułatwi zasypianie i złagodzi uderzenia gorąca, ograniczy też bóle stawów, a także zadba o wygląd skóry - nawilży ją, ujędrni. Olej z wiesiołka usunie też skórne przebarwienia. 

Na nocne poty

Zażywaj codziennie jedną łyżeczkę macy - korzenia z egzotycznej peruwiańskiej rośliny. 

Najlepiej przez 3 miesiące. Można dodawać proszek do jogurtu, zupy lub posypywać nim surówki i sałatki. Można też rozpuścić w szklance letniej wody, dodać łyżeczkę miodu i wypić. Maca (ok. 10 zł za 150 g) jest doskonałą alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej, ponieważ reguluje poziom estrogenu i progesteronu. Łagodzi uderzenia gorąca, nocne poty i ułatwia zasypianie. 

Zobacz także:


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy