Jak samemu cofnąć zmiany miażdżycowe?
Odpowiedź jest jedna: dietą i zdrowym stylem życia. Nawet lekarze tak uważają, bo leki nie rozwiązują problemu.
Naturalne terapie
Codziennie na czczo pij napar z czystka. Łyżeczkę suszonych ziół zalej szklanką wrzątku. Zostaw na 10 minut pod przykryciem. Czystek jest bogaty w polifenole, które zapobiegają przyleganiu cholesterolu do żył i tętnic oraz tworzeniu się blaszki miażdżycowej. Ma też silne działanie przeciwzapalne, antywirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze
Każdego ranka, na czczo, pij pół szklanki soku z granatu. Kupisz go w każdym supermarkecie. Owoc ten wspomaga leczenie zniszczonych miażdżycą żył. Dzięki ogromnej ilości antyoksydantów, zapewnia regenerację ścianek żył, usuwa odkładający się na nich tłuszcz. Kuracja powinna trwać przez co najmniej 12 tygodni.
Pij nalewkę z czosnku. Weź szczelnie zamykany słój, wrzuć do niego 10 startych na tarce ząbków czosnku. Zalej je połową litra czystej wódki. Odstaw w ciepłe miejsce na 5 dni, codziennie wstrząsaj butelką. Potem przecedź nalewkę przez gęstą gazę do butelki. Pij codziennie przez miesiąc, po 20 kropli wymieszanych w 1/3 szklanki wody. Potem zrób miesięczną przerwę i powtórz kurację. Nalewka z czosnku pomoże obniżyć ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu i kwasów tłuszczowych we krwi, zapobiegając zmianom w obrębie naczyń krwionośnych.
2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez 45 dni pij po 2 łyżki winka z karczocha. Obranego z łupin i pokrojonego na mniejsze kawałki karczocha włóż do słoja i zalej litrem białego wina. Odstaw w ciepłe miejsce na 8 dni. Potem odcedź płyn i przelej do butelki.
Dwa razy dziennie pij ziołową mieszankę przeciwmiażdżycową. Przygotujesz ją biorąc po 3 garście kory kasztanowca, ziela rdestu ptasiego, jemioły, liści brzozy, kwiatów bzu czarnego i głogu i dobrze wszystko mieszając. Następnie weź łyżeczkę mieszanki, zalej wrzątkiem i odstaw na 30 minut do zaparzenia. Przecedź i pij. Kuracja powinna trwać 45 dni, potem przerwa przez miesiąc i znów 45 dni. Przyspieszy regenerację żył, poprawi krążenie, zapobiegnie zakrzepom oraz wygładzi ścianki żył, zapobiegając przywieraniu płytki miażdżycowej do ich powierzchni.
Dobre nawyki
Stosuj dietę niskotłuszczową i niskowęglowodanową. Wystrzegaj się jedzenia tłustych mięs i wędlin, masła, smalcu, słodyczy bogatych w cukier i niezdrowe tłuszcze (cukierków, batonów, ciastek, czekolad), unikaj słodzenia białym cukrem. Zastąp go ksylitolem- cukrem brzozowym, który nie podnosi tak drastycznie poziomu glukozy we krwi jak zwykły cukier. Jedz mnóstwo warzyw i owoców, drób, królika, morskie ryby, gruboziarniste pieczywo, razowe wypieki i makarony, płatki owsiane.
Toksyczne substancje zawarte w papierosach to jeden z najważniejszych czynników rozwoju miażdżycy. Ichpalenie powoduje wzrost poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, przyspiesza odkładanie się płytki miażdżycowej na ściankach żył i tętnic.
Wystarczy jazda na rowerze, szybki spacer albo lekka gimnastyka. Nawet niewielki, ale regularny wysiłek fizyczny daje dużo korzyści. To poprawi krążenie, odżywi tkanki, spali nadmiar tłuszczów i cukrów, a tym samym zapobiegnie odkładaniu się ich na ściankach żył. kier i niezdrowe tłuszcze (cukierków, batonów, ciastek, czekolad), unikaj słodzenia białym cukrem. Zastąp go ksylitolem- cukrem brzozowym, który nie podnosi tak drastycznie poziomu glukozy we krwi jak zwykły cukier. Jedz mnóstwo warzyw i owoców, drób, królika, morskie ryby, gruboziarniste pieczywo, razowe wypieki i makarony, płatki owsiane.