Jak złagodzić zaczerwienienia twarzy?
Oblewasz się rumieńcem od policzków po uszy i to zupełnie bez powodu? Zobacz, co przyniesie ci ulgę i poprawi samopoczucie.
Jeśli masz jasną karnację
Twoja skóra może mieć skłonność do rozszerzeń naczyniowych. Zwykle dzieje się tak pod wpływem stresu, dużych emocji, niewłaściwej diety (np. pikantnych przypraw, gorących napojów) czy nagłych zmian temperatury. Często rumieniowi towarzyszy swędzenie i pieczenie twarzy. A to może być początkiem trądziku różowatego. W codziennym oczyszczaniu twarzy nie używaj wody z kranu, bo ta często jest twarda i dodatkowo powoduje zaczerwienienia.
Ogórek zmniejsza zaczerwienienia i nawilża skórę
Gruntowego ogórka dobrze umyj. Obierz ze skórki (nie wyrzucaj jej, tylko odłóż na talerzyk), a z ogórka odkrój dwa plasterki. Obierki wewnętrzną stroną ułóż na twarzy, a plasterki połóż na oczach. Gdy zrobią się suche, zdejmij je i nie przemywaj już skóry. Zielona herbata łagodzi stany zapalne Możesz ją pić - jedną lub dwie filiżanki dziennie. Dzięki temu zmniejszysz stan zapalny i poprawisz elastyczność skóry. Albo robić z niej okłady - zaparz herbatę. Gdy wystygnie, odcedź i wstaw na 10 minut do lodówki, aby się schłodziła. Potem przetrzyj nią twarz.
Miód, jogurt i płatki owsiane
Likwidują podrażnienia Pod warunkiem, że nie masz uczulenia na miód, co też się często zdarza ( warto to wcześniej sprawdzić, bo można jeszcze bardziej podrażnić skórę). Jedna łyżka jogurtu naturalnego. Jedna łyżka płatków owsianych. Jedna łyżeczka miodu. Wszystko dobrze wymieszaj. Gdy płatki namiękną, nałóż na twarz i dekolt. Zmyj po ok. 15 minutach.
Czego nie lubi cera naczynkowa?
Nie służą jej: wysoka temperatura (długie wystawianie się na słońce i gorące kąpiele); zbyt agresywne kosmetyki. Unikaj m.in. preparatów z alkoholem, kwasami owocowymi i mentolem, silnie liftingujących kremów oraz preparatów z mocnymi detergentami myjącymi.
Codzienna pielęgnacja
Wzmocnij naczynia krwionośne Kosmetyki powinny mieć właściwości uszczelniające. Dobrze, gdy w ich składzie są: witaminy K, PP, C, E, rutyna oraz krzem, które uszczelniają naczynia krwionośne i zapobiegają ich pękaniu. Podobne działanie ma wyciąg z kasztanowca, arniki i bzu czarnego. Sięgaj po dermokosmetyki z apteki (mają działanie lecznicze i pielęgnacyjne). Wśród nich znajdziesz m.in. kojące kremy na dzień, które niemal natychmiast zmniejszają rumień i chłodzą skórę - warto nosić je przy sobie. Chroń skórę przed promieniami słonecznymi. Opalanie twarzy ogranicz do minimum i nie wychodź na słońce bez filtra. Stosuj maski kojące. Latem możesz je robić dwa razy w tygodniu.
Zobacz także: