Jeszcze bielsze zęby
Zdrowe zęby są... żółte, ale to białe są uważane za piękne. Dlatego od wieków staramy się je wybielić. Możesz spróbować zrobić to samodzielnie albo w gabinecie stomatologicznym.
Zęby tracą biel od kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina no i oczywiście od papierosów. Wystarczy, że przez pewien czas zrezygnujesz z używek, a twój uśmiech stanie się bielszy.
W domowym zaciszu
Możesz też kupić specjalne zestawy do domowego wybielania (ok. 100 zł). Są to np. paski pokryte żelem dentystycznym. Przykleja się je na zęby dwa razy dziennie na pół godziny. Z żelu uwalnia się aktywny tlen, który likwiduje przebarwienia. Zęby stają się bielsze po 14 dniach. Są też pasty, które nakłada się na zęby na całą noc lub dwa razy dziennie.
Inną metodą są nakładki, w których umieszcza się wybielający żel. Zakłada się je na 6-8 godzin przez 8-10 dni.
Na fotelu dentystycznym
Gdy zęby są mocno przebarwione i nie sposób ich wybielić, alternatywą są licówki porcelanowe.
Codzienna pielęgnacja
Stomatolodzy polecają szczoteczki wielopęczkowe wykonane z wysokiej klasy włókien. Najlepiej, jeżeli włosie jest ułożone w trzech rzędach i ma różną długość.
Szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej 2 minuty. Nie należy jednak szorować ich zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić szkliwo.
W ciągu dnia, gdy nie masz możliwości przepłukania zębów, żuj gumę zawierającą ksylitol (ok. 10 min).
Uwaga!
Nie wybielaj zębów, gdy jesteś w ciąży, masz alergię na nadtlenek wodoru, nie możesz powstrzymać się od palenia w czasie wybielania, masz mniej niż 16 lat.