Joga słowiańska

Joga słowiańska to zestaw ćwiczeń przekazywanych dawniej przez kobiety z pokolenia na pokolenie. W sam raz na trudne czasy, bo zapewnia moc i seksapil!

123RF/PICSEL

Joga słowiańska

Jogę słowiańską odkrył na nowo (na Białorusi) i opisał Gienadij Adamowicz z Mińskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w książce "Gimnastyka słowiańskich czarownic". Według niego, praktyka ćwiczeń wywodzi się z pogańskiej kultury Słowian czczących m.in. boginie-opiekunki i daje kobietom moc. 

Na zdjęciu: Jare Gody - uroczysty pierwszy dzień wiosny obchodzony w tradycji Słowian przez neopogan.
Gimnastyka dzieli się na 3 części, zwane swojsko Kiełkiem, Pniem i Kępą

W każdej do wyboru jest dziewięć ćwiczeń. Najpierw w pozycji stojącej, potem w klęku, a na koniec w pozycji równoległej do podłoża. Nie trzeba wykonywać wszystkich - każda kobieta powinna wybrać siedem najlepszych dla siebie (trzy z pierwszej części, trzy z drugiej i jedno z trzeciej) i praktykować je codziennie, co zajmuje ok. 15 minut. 

Ćwiczenia z fazy Kiełek pomagają rozwiązać problemy ze zdrowiem. Te zaliczane do części Pień wpływają na psychikę, pomagają zapobiegać zaburzeniom emocjonalnym. 

Ćwiczenie z trzeciej fazy harmonizuje zdrowie fizyczne i psychiczne.
Najważniejsza jest swoboda

Dlatego zaleca się, by ćwiczyć w luźnym stroju, bez biustonosza i na boso. Idealnie, jeśli można to zrobić na łonie natury. Tej praktyki możesz się nauczyć na warsztatach, z książki albo z Youtube.

Wystarczy wykonywać codziennie siedem podstawowych ćwiczeń, by poprawić kondycję ciała i psychiki. Można ćwiczyć w domu, w ogródku, na balkonie.

Tekst: SHOW
​Każda kobieta powinna i może być atrakcyjna

"Kobieta powinna podobać się mężczyznom i czerpać przyjemność z miłości; powinna mieć siłę, która będzie chronić ją i jej rodzinę od kłopotów" - to założenia jogi słowiańskiej.

Słowiańska joga zwana jest również gimnastyką Stojącej wody, Narodzinami gwiazdy i przypisuje się jej wpływ zarówno na ciało, jak i na umysł.
+1
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas