Kąpiele dla zdrowia i urody
Pomagają się odprężyć, ukoić nerwy, wyciszają po ciężkim dniu. Ale nie tylko. Głębokie zanurzenie ciała w wodzie o odpowiedniej temperaturze z dodatkami naturalnego pochodzenia (olejkami, solami, mikroelementami) może bardzo korzystnie wpłynąć również na nasze zdrowie i poprawić wygląd skóry.
Jak przygotować taką kąpiel w domu?
1. Temperatura - to kluczowa sprawa. Chłodne kąpiele ujędrniają skórę, poprawiają jej sprężystość, usprawniają krążenie. By jednak nie doprowadziły do wychłodzenia organizmu, powinny trwać maksymalnie 3 minuty. Kąpiele z dodatkiem soli, sody czy olejków powinny mieć około 37-40 st. C i trwać najwyżej 20 minut.
2. Dodatki - czy wiesz, że wiele składników mineralnych znacznie lepiej wchłania się przez skórę niż przez układ pokarmowy?
- sól - z solanki, Morza Martwego, himalajska - wszystkie mają podobne właściwości. Poprawiają krążenie, normalizują ciśnienie krwi, zmniejszają ból, zwiększają dotlenienie organizmu;
- soda i olejek pichtowy - to dobry sposób na detoks. Kąpiel zasadowa pomaga odkwasić organizm. Złuszcza zgrubiały naskórek, dlatego skóra po niej jest niezwykle gładka. Dodatek olejku pichtowego korzystnie wpłynie na układ nerwowy - ułatwi zasypianie oraz odpręży;
- żywice - znajdziesz je m.in. w gotowych saszetkach do kąpieli. Żywice świetnie stymulują układ odpornościowy i poprawiają krążenie, a dodatkowo zapobiegają powstawaniu cellulitu.
Zobacz także: