Reklama

Reklama

Kąpiele zdrowotne dla stóp

​Kiedy nosisz zakryte buty, powietrze nie ma dostępu do stóp. Dlatego łatwo o zakażenie grzybicą, która rozwija się w cieple i wilgoci. Wybierz jedną z kąpieli i stosuj ją codziennie przez 2 tygodnie, a unikniesz poważnych kłopotów.

W soli i z sodą

Jak ją przygotować? 6 łyżek soli, najlepiej gruboziarnistej, rozpuść w litrze ciepłej wody. Mocz stopy przez 10 minut. Osusz. Posyp sodą. 

W herbacie

Jak ją przygotować? Dwie saszetki czarnej herbaty zalej litrem wrzątku. Zaparz pod przykryciem przez 10 minut. Gdy przestygnie, wlej do miski z wodą. Herbata działa osuszająco i ściągająco. 

W szałwii

Jak ją przygotować? 5 łyżek suszonych liści szałwii zalej 3 kubkami wrzącej wody. Parz 10-15 minut pod przykryciem. Napar przecedź i wlej do miski z 3 litrami ciepłej wody. Mocz nogi około 20 minut. Kąpiel ta zapobiega poceniu się stóp i likwiduje przykry zapach potu. 

Reklama

W kawie

Jak ją przygotować? 4 łyżeczki zmielonej kawy zalej 3/4 szklanki wrzątku. Gdy przestygnie (powinna być ciepła, nie gorąca), przez 20 minut mocz stopy. Nie spłukuj, tylko wytrzyj ciemnym ręcznikiem.

Zobacz także:


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje