Kiedy szyja daje o sobie znać

Najczęściej po przebudzeniu nie możemy nią ruszać ... większość z nas zna to uczucie. Co robić i gdzie szukać przyczyny bólu i zesztywnienia karku?

Przyczyną bolącej szyi może być naciągnięty mięsień
Przyczyną bolącej szyi może być naciągnięty mięsień 123RF/PICSEL

Nie możesz ruszyć głową po przebudzeniu? Mogłaś naciągnąć mięsień. Co ci pomoże? Przede wszystkim zimno!

Kostki lodu owiń w ręcznik, przyłóż okład do szyi na 15 minut. Powtarzaj co dwie godziny.

Zanurz się w niezbyt ciepłej wodzie z pół litra octu jabłkowego. Znieczulająco można też pić go z miodem (po jednej łyżce octu i miodu na szklankę wody).

Do letniej kąpieli możesz także wsypać dwie szklanki soli Epsom czyli siarczanu magnezu (kupisz w aptece), która uśmierza ból i zmniejsza obrzęki.

Dwa razy dziennie wmasuj jedną, dwie łyżki (zagrzanego i ostudzonego) olejku goździkowego. Jeśli nie boisz się zapachu, wmasowuj olejek czosnkowy. Zrobisz go sama: wrzuć do rondelka 10 ząbków czosnku, dodaj dwie łyżki oleju sezamowego lub kokosowego. Podgrzewaj na małym ogniu, aż czosnek zbrązowieje. Przecedź przez sitko, ostudź.

Zmieszaj cztery łyżeczki pieprzu cayenne z łyżeczką oliwy. Taką papkę nakładaj na bolące miejsce przez tydzień.

Dopiero po dobie możesz zrobić ciepły kompres. Mokry, bo suchy nasili ból! - zamocz ręcznik w gorącej wodzie, wykręć, przyłóż na 10 minut.

Pamiętaj, że...

Ból może mieć inne przyczyny, np. zwyrodnienie lub uszkodzenia kręgosłupa lub zwężenie tętnicy, grożące udarem niedokrwiennym mózgu! Jeśli więc nie przechodzi po tygodniu albo się nasila, idź do lekarza!

Zobacz także:

Twoje Imperium
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas