Reklama

Reklama

Kręgosłup kocha te ćwiczenia

​Jeśli masz dużą piłkę plażową, koniecznie zabierz ją ze sobą na wakacje. Jeśli nie masz, kupisz ją w sklepie sportowym lub na straganie.

W czasie wypoczynku będziesz mieć sprzyjające okoliczności - plaża, dużo czasu, spokój, żeby wypróbować proste ćwiczenia z piłką, dzięki którym wzmocnisz mięśnie głębokie, które odpowiadają za stan twojego kręgosłupa. 

Połóż się brzuchem na piłce, z rękoma rozłożonymi na trawie lub piasku. Staraj się powoli przesuwać do przodu na rękach, dopóki piłka nie znajdzie się na wysokości twoich ud, a jeśli dasz radę, doprowadź ją aż do kolan! 

Napnij mięśnie brzucha, by utrzymać ciało w jednej, prostej linii. Przejdź na rękach z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz po pięć razy w każdą stronę.

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 

Zobacz także:

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy