Reklama

Kuracje na letnie infekcje intymne

Sprzyja im wysoka temperatura. Pierwszym sygnałem zakażenia jest pieczenie, szczypanie i swędzenie oraz pobolewanie w dole brzucha. Przerwij infekcję zanim się rozwinie.

Woda z cytryną

3 razy dziennie pij sok wyciśnięty z połowy cytryny wymieszany z połową szklanki wody. Taka kuracja zapobiega rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Wodę z cytryną możesz zastąpić sokiem z żurawiny - pij 2 szklanki dziennie. 

Skrzyp polny

3 łyżki suszonego skrzypu zalej litrem wrzątku, gotuj 2-3 minuty, odstaw do lekkiego wystygnięcia. Napar wlej do miski i zrób 10-minutową nasiadówkę. Osusz miejsca intymne i załóż bieliznę.

Maślanka

Codziennie wypij szklankę maślanki, kefiru lub zsiadłego mleka. Takie postępowanie przyspieszy leczenie i zapobiegnie nawrotom intymnej infekcji. Rób to jeszcze przez miesiąc po ustąpieniu dolegliwości. Kuracja mlecznymi produktami fermentowanymi wytworzy w pochwie kwaśny odczyn, którego nie lubią drożdże odpowiedzialne za intymne infekcje.

Reklama

Ziołowy tampon

Zmieszaj po 2 łyżeczki kory dębu zalej szklanką wody i zagotuj. Po ostygnięciu przecedź napar i namocz w nim czubek tamponu. Przyłóż go do wejścia pochwy i trzymaj 10 minut.  Stosuj 2 razy dziennie przez tydzień.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: infekcje

Reklama

Reklama

Reklama