Kuracje z bratka polnego. Jak je stosować?

Bratek polny od lat wykorzystywany jest do wspomagania leczenia chorób skórnych, w tym uciążliwych zmian trądzikowych. Roślina jest dostępna w aptekach oraz sklepach zielarskich. Jak przeprowadzić kurację z bratka polnego, aby jak najlepiej wykorzystać jego właściwości?

Kuracje z bratka polnego mogą wspomóc walkę z trądzikiem
Kuracje z bratka polnego mogą wspomóc walkę z trądzikiem123RF/PICSEL

Bratek nazywany jest również fiołkiem trójbarwnym. Rośnie głownie na polach i charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem, dlatego często wykorzystywany jest do produkcji perfum. Bratek znany jest również w ziołolecznictwie z właściwości antyoksydacyjnych. Roślina wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami. Wspiera także naturalną odporność, ponieważ bogaty jest w witaminę C.

Bratek na problemy skórne

Roślinę możemy zakupić w postaci herbaty ziołowej oraz tabletek. Aby uzyskać widoczne efekty, należy stosować ją regularnie. W innym przypadku kuracja nie wspomoże leczenia trądziku. Poprawa może być widoczna już po miesiącu, jeśli źródłem choroby skórnej nie są poważne zmiany w organizmie.

Napar z bratka powinno się pić kilka razy dziennie. Kuracja może być wielokrotnie powtarzana. Spożywania bratka polnego nie poleca się osobom cierpiącym na zakrzepicę, wielopyłkowość oraz osobom starszym.

Jak stosować bratek?

Roślinę można zaparzać, a powstały napar pić zamiast zwykłej, czarnej herbaty. Ususzone zioła należy zalać gorącą wodą, a później poczekać kilka minut. Powstały napój najlepiej wypijać podczas posiłku do trzech razy dziennie.

Napar można stosować również w formie okładów na skórę. Czysty wacik najlepiej zamoczyć w schłodzonej herbatce i przyłożyć do zajętego trądzikiem miejsca. Takie okłady z łatwością zastąpią drogeryjny tonik. Zamiast przykładać płatek higieniczny wyłącznie do zmiany skórnej, warto przemyć nim całą twarz.

Efekty będą widocznie wyłącznie przy regularnym stosowaniu rośliny
Efekty będą widocznie wyłącznie przy regularnym stosowaniu rośliny123RF/PICSEL

Zobacz także:

Kalarepa obrana, a liście do śmieci? To duży błąd.Interia.tv