Reklama

Łatwe ćwiczenia wzmacniające lędźwie

Wzmocnienie mięśni dolnego odcinka kręgosłupa złagodzi bóle związane z chorobą zwyrodnieniową. Jednak efekty przyniosą tylko regularne ćwiczenia. Wykonuj je i rano, i wieczorem.

Ćwiczenie 1

 Połóż się na brzuchu, a ręce wyciągnij z tyłu wzdłuż pleców. Głowa powinna stanowić przedłużenie tułowia - nie podnoś jej do góry. Napnij mięśnie brzucha i pośladków i podnieś tułów tylko tyle, by klatka piersiowa lekko oderwała się od podłoża. Biodra wciśnij w materac, ściągnij łopatki. Wytrzymaj 10 sekund. Podczas ćwiczenia oddychaj, nie wstrzymuj powietrza. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 2

Przyjmij pozycję na czworaka - dłonie oprzyj w linii prostej pod barkami. Przesuwaj wyprostowane ręce po podłodze najpierw do prawego boku, a potem do lewego boku w takim zakresie ruchu, na ile dasz radę, utrzymując tułów w pozycji środkowej. Powtórz po 10 razy na każdą stronę.

Reklama

Ćwiczenie 3

 Połóż się na plecach. Nogi rozstaw na szerokość bioder, zegnij w kolanach, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Powoli, unoś biodra do góry. Wytrzymaj 20 sekund i powoli je opuść. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 4

 Połóż się na plecach. Następnie ugnij kolana, a stopy oprzyj na podłodze. Dłonie schowaj pod kręgosłupem. Następnie dociśnij plecy do dłoni. Unieś głowę, napinając mięśnie brzucha, wytrzymaj 10 sekund. Cały czas oddychaj. Wróć do leżenia na plecach. Powtórz 10 razy.


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama