Reklama

Masz gorączkę? Zbij ją naturalnymi sposobami!

Kiedy temperatura za oknem drastycznie spada, nietrudno jest się przeziębić. Jednym z najbardziej uciążliwych objawów choroby jest gorączka. Nie zawsze jednak mamy pod ręką lekarstwa, które pomogłyby nam ją zbić. Jak można zrobić to naturalnymi sposobami?

Nie od dziś wiadomo, że idealna temperatura ciała to 36,6 stopni, jednak delikatne odchylenia w jedną lub drugą stronę są zupełnie normalne. Kiedy jednak czujemy się źle, a pomiar termometrem utwierdza nas w przekonaniu, że mamy gorączkę, musimy reagować. 

Jeżeli stan jest poważny, zgłośmy się po profesjonalną pomoc. Jeśli nie, spróbujmy zbić temperaturę za pomocą odpowiednich medykamentów lub wypróbujmy naturalne sposoby.  

Jednym z najstarszych sposobów na zbicie gorączki jest robienie okładów z zimnej wody. Należy przyłożyć wilgotny ręcznik do czoła i wymieniać go co kilkanaście minut na nowy. W trakcie powinno się regularnie sprawdzać, czy temperatura ciała zaczęła spadać. Niektórzy stosują też okłady z plasterków surowych ziemniaków, które działają przeciwzapalnie. Oprócz czoła okłady stosuje się też między innymi pod kolana. 

Reklama

Aby obniżyć gorączkę, warto też pić napary z czarnego lub dzikiej róży. Są nie tylko skuteczne, ale i świetnie smakują. Dobrze jest też przygotować ciepłą herbatę z dodatkiem soku z malin, cytryny i miodu. Woda nie może być jednak zbyt gorąca, bo to zniszczy bakteriobójcze właściwości ostatniego z wcześniej wymienionych składników.

Jeżeli mamy nie tylko gorączkę, ale boli nas też gardło, warto wypić szklankę ciepłego mleka z dodatkiem czosnku i miodu. Ten napój wzmocni naszą odporność i pomoże organizmowi zwalczyć bakterie, dzięki czemu szybciej wrócimy do formy. 

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Gorączka | jesień | naturalne sposoby

Reklama

Reklama

Reklama