Reklama

Nie bój się słodzików!

Chcesz schudnąć, ale zbyt kochasz słodki smak, by z niego zrezygnować? Jest na to dobry sposób!

Osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej wagi, powinny pilnować, by ilość spożywanych kalorii była równoważona ilością spalanych. Pomaga w tym odpowiednio zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i niskokaloryczne substancje słodzące, potocznie nazywane słodzikami.

Nie wierz w mity!

Z badania zrealizowanego przez INSE Research1 wynika, że słodziki stosuje zaledwie 16,7 procent Polaków. Uważamy je bowiem za niezdrowe. Z naukowego punktu widzenia jednak te uprzedzenia nie mają uzasadnienia, gdyż słodziki, aby mogły być stosowane przez przemysł spożywczy, muszą przejść szczegółowe kontrole i zostać dopuszczone do użycia przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) - a to jest długotrwały i bardzo restrykcyjny proces.

Reklama

Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością i Polskie Towarzystwo Diabetologiczne nie tylko potwierdzają bezpieczeństwo stosowania niskokalorycznych substancji słodzących, ale też rekomendują zastąpienie nimi cukru u osób z rozpoznaną nadwagą, otyłością i chorych na cukrzycę, którzy mają problem z kontrolą stężeń glukozy. Słodziki, w przeciwieństwie do cukru, nie wpływają na stężenie glukozy we krwi.


Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: słodzik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama