Reklama

Nie tylko dieta i ćwiczenia

Z niecierpliwością czekamy, aż zrobi się cieplej. Część z nas obiecuje sobie, że zacznie pracować nas swoim ciałem, by w lecie zachwycić nienaganną sylwetką. Co jeśli jednak nie udaje nam się pozbyć nadprogramowych kilogramów? Gdzie szukać przyczyny?

Częstym problem jest to, że chcemy schudnąć przed urlopem tylko dlatego, by pięknie wyglądać w bikini. Gdy nie udaje nam się osiągnąć upragnionej sylwetki w szybkim tempie, zaczynamy katować się jeszcze bardziej restrykcyjną dietą i coraz cięższymi ćwiczeniami.

Droga ta wydaje się prowadzić donikąd, gdyż nie przynosi upragnionych efektów. Oto trzy błędy popełniane przy odchudzaniu:

Produkty light

Z pozoru wydają się być idealne dla osób będących na diecie, wszak nie zawierają groźnego cukru - wroga numer jeden rozmiaru S. Szkoda tylko, że mają w swoim składzie mnóstwo innych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Konserwanty i sztuczne słodziki w rzeczywistości hamują utratę wagi. Gdy z nich zrezygnujesz, poczujesz się o wiele lepiej.

Reklama

Stres

W małych dawkach jest nam potrzebny, wszak kortyzol powoduje, że mamy więcej energii i chce nam się żyć! Niestety, jego nadmiar sprawia zwiększenie apetytu (szczególnie na słodycze), ale też zatrzymanie wody w organizmie. Możesz więc nic nie jeść, a twoje ciało będzie puchnąć.

Hormony

Wiele kobiet marzących o idealnej sylwetce, narzuca sobie restrykcyjną dietę nie wiedząc, że nie przyniesie ona żadnych elektów, jeśli poziom hormonów nie będzie ustabilizowany. Jednego dnia czują, że mogą przenosić góry, podczas gdy następnego trudno jest im wstać z łóżka. Gdy czujesz zmienne wahania nastrojów, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Powinien zlecić ci badania, które pokażą, jak działa u ciebie gospodarka hormonalna i czy nie jest zaburzona.

*****

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | płaski brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy