Reklama

Reklama

O kilka kęsów za daleko

Sposoby na łagodzenie przejedzenia.

Gdy po okresie postu przychodzą święta, często zdarza się nam zapomnieć o rozsądku i przedświątecznych obietnicach. Rzadko komu jednak udaje się zachować umiar i nie przejeść kuszącymi specjałami. Skutki przejedzenia można skutecznie łagodzić. Gdy tylko poczujesz, że ubranie zaczyna uwierać - wstań zza stołu.

Czasem wystarczy przejść się po pokoju, by poczuć, że żołądek jest nadmiernie rozciągnięty. Wtedy zrezygnuj z kolejnej porcji pyszności. Zaparz zioła, herbatę, możesz nawet wypić kilka łyków dość ciepłej przegotowanej wody - wszystko to pomoże złagodzić uczucie przejedzenia. Oprócz popijania ziołowych herbatek, zrób kilka ćwiczeń oddechowych.

Reklama

Delikatnie wciągaj brzuch przy jednoczesnym głębokim, powolnym wdychaniu powietrza.

Ocet jabłkowy z miodem

Sprawdzonym sposobem na przejedzenie, stosowanym już przez starożytnych, jest picie napoju z octu, np. jabłkowego. Przygotuj szklankę przegotowanej ciepłej wody, dodaj 1-2 łyżki octu jabłkowego. Możesz dosłodzić odrobiną miodu.

Spacer

Gdy zjesz za dużo, bardzo pomoże spacer. Bieganie i szybki marsz są nawet niewskazane, bo łatwo można wtedy nabawić się kolki. Natomiast spacer w tym samym, miarowym tempie pomoże obciążonemu żołądkowi i jelitom. Spaceruj co najmniej 20 min, a najlepiej 1 godzinę.

Napar z ziół

Masz w doniczce świeże zioła: miętę, oregano, majeranek, koperek? Przygotuj napar. Listki świeżych ziół zalej w filiżance przegotowaną wodą, napar pij jeszcze ciepły.

Lampka czerwonego wina

1-2 niewielkie kieliszki czerwonego wina pomogą w trawieniu tłustych potraw (poprawiają wydzielanie enzymów trawiennych). Ponadto polifenole zawarte w czerwonym winie działają przeciwmiażdżycowo.

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: sposoby na przejedzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje