Reklama

Orzechy macadamia. Na co trzeba uważać?

Mają mnóstwo cennych właściwości, które sprawiają, że są nieocenioną przekąską dla rekonwalescentów i osób powracających do zdrowia. Warto jednak pamiętać, że są trujące dla psów.

Ludzie nie muszą się obawiać - dla nich to wartościowy element diety, zawierający mnóstwo cennych składników. Jednak osoby walczące z nadwagą lub starające się zachować szczupłą sylwetkę, powinny wziąć pod uwagę, że to najbardziej kaloryczne z orzechów (100 g to ponad 700 kalorii). Nie oznacza to, że trzeba je całkowicie wyeliminować z menu, wystarczy ograniczyć ilość.  

Zdrowe tłuszcze i witaminy

Tak wysoką kaloryczność orzechy macadamia zawdzięczają najwyższej wśród orzechów zawartości tłuszczów. Są to przed wszystkim zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspierają pracę serca mózgu i maja korzystny wpływ na poziom cholesterolu. Orzechy macadamia są też bogate w witaminy, również te rozpuszczalne w tłuszczach jak A i E, oraz witaminy z grupy B i składniki mineralne takie jak wapń, cynk, potas, magnez.

Reklama

Dla urody

Skład tych orzechów sprawia, że doskonale wpływają na kondycję skóry włosów i paznokci, między innymi dzięki zawartości witaminy E i cynku. Kto obawia się nadmiaru kalorii, może do porannej owsianki czy muesli dodać jeden orzech czyli 22 kalorie.

Oleje z tych orzechów są także stosowane  w kosmetyce.

Uwaga! Właściciele psów powinni zachować ostrożność przechowując i spożywając orzechy macadamia. Są one trujące dla tych zwierząt.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: orzechy
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy