Reklama

Reklama

Pohamuj wilczy głód

Nie tak łatwo opanować napad głodu, przez który tyjesz. Jeśli chcesz nad nim panować, pracuj nad tym cały dzień. Włącz do codziennego menu zioła, które usprawnią trawienie i pohamują głód.

Nie rezygnuj z kolacji, która powinna składać się w większości z warzyw. Jedz małe posiłki co trzy godziny. Owoce jedz w pierwszej połowie dnia, na obiad jedz porcję kaszy lub makaronu razowego. Żaden posiłek nie powinien być tak syty, abyś czuła przejedzenie. Ćwicz i rozciągaj się - to dobry sposób na poprawę pracy narządów wewnętrznych.

Na wilczy głód

Morszczyn i siemię lniane wypełnią żołądek, dają uczucie sytości, hamują wilczy głód. Morszczyn zapobiega też efektowi jo-jo. 

Łyżeczkę suszonego morszczynu lub siemienia zalej szklanką wrzątku, odczekaj 30 min, pij raz dziennie przed posiłkiem. 

Reklama


Na trawienie

Z suszonych jagód jałowca, kolendry i pokrzywy zrób mieszankę. Drugą przygotuj z kory kasztanowca i kwiatu głogu. Obie ułatwiają trawienie. Łyżeczkę wybranej mieszanki zalej 200 ml wrzątku. Pij po posiłkach. 

Ćwiczenie odchudzające

Wg Japończyka Fukutsudziego to ćwiczenie, które wystarczy wykonywać pięć minut dziennie. Ustawia prawidłowo miednicę, przywraca naturalną krzywiznę kręgosłupa, zmniejsza ból odcinka lędźwiowego, rozluźnia napięte mięśnie i pomaga schudnąć. Jeśli  masz zwyrodnienie kręgosłupa, zanim zaczniesz ćwiczyć, skonsultuj to z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Połóż się na podłodze, na dywanie lub kocu. Zwinięty ręcznik lub wałek możesz włożyć pod plecy w dolnym odcinku kręgosłupa. Wyprostuj ręce i nogi, dłonie. Dłonie oderwij od podłoża. Ręce wyciągnij do przodu. Staraj się rozluźnić mięśnie  i miarowo oddychać. Wytrzymaj pięć minut. 

Jeśli jest ci bardzo niewygodnie, czujesz, że dłużej nie wytrzymasz, usuń ręcznik. Ćwicz pięć razy w tygodniu po 10 min.

Zobacz także: 

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy