Różeniec górski na gorszy nastrój

Roślina ta, zwana też arktycznym korzeniem, pomaga wrócić do równowagi psychicznej po przeżyciu bardzo stresujących sytuacji.

Różeniec górski to zioło niemal tak skuteczne w leczeniu depresji jak konwencjonalne leki przeciwdepresyjne.
Różeniec górski to zioło niemal tak skuteczne w leczeniu depresji jak konwencjonalne leki przeciwdepresyjne.123RF/PICSEL

Łagodzi niepokój i lęki.

Wspomaga leczenie łagodnych depresji. Substancje zawarte w różeńcu górskim, takie jak pochodne kwasu cynamonowego i tyrozolu, tj. rozaryna i salidrozyd, obniżają w organizmie stężenie kortyzolu (hormonu stresu) i wyrównują poziom substancji chemicznych w mózgu, które odpowiadają za nastrój.

Zdaniem naukowców różeniec górski to zioło niemal tak skuteczne w leczeniu depresji jak konwencjonalne leki przeciwdepresyjne. Daje przy tym mniej skutków ubocznych, takich jak nudności lub zaburzenia seksualne.

Dlatego może być przyjmowany przez osoby, które nie tolerują syntetycznych leków. Roślina wspomaga też pracę umysłową, ponieważ pozytywnie wypływa na procesy zapamiętywania i uczenia się.

Uwaga!

Preparaty na bazie różeńca górskiego, zarówno napary, jak i tabletki, nie powinny być przyjmowane wieczorem, gdyż mają działanie energetyzujące. Ponadto nie są wskazane dla dzieci poniżej 12. roku życia.

Zapiekanka ziemniaczana z orzeszkami piniowymiStyl.pl
Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas