Reklama

Reklama

Siemię może pomóc

Zgaga, refluks, podrażnienia śluzówki żołądka, wrzody, twardy i bolesny brzuch to problemy, z którymi część z nas boryka się na co dzień.

Nie bagatelizujmy trawiennych dolegliwości, zgłośmy się do specjalisty, który pomoże nam pozbyć się przykrych dolegliwości. Nim jednak rozpoczniemy leczenie, możemy skorzystać z tego, co daje nam natura. 

Idealnym balsamem dla podrażnionego przewodu pokarmowego okazuje się być siemię lniane. Można spożywać całe ziarenka lub ich wersję zmieloną.

Dobrze sprawdzają się ziarna siemienia lnianego zalane wrzątkiem. Po kilku godzinach wytwarzają kisiel, który doskonale powleka błony śluzowe przełyku, żołądka i jelit.

Powstała substancja jest lepka, dzięki czemu osłania i wzmacnia ściany jelit, a tym samym zatrzymuje szkodliwe związki i hamuje ich wchłanianie. Małe ziarenka pomagają oczyścić organizm z toksyn.

Siemię pomagało pozbyć się chronicznych zaparć. Lekarstwo z niego robiły nasze babcie. Łyżeczkę nasion wystarczyło zalać na noc wrzątkiem, a rano pić płyn o konsystencji kisielu i dobrze rozgryźć nasionka.

Reklama

Katarzyna Skrzynecka nominowana jest w plebiscycie Telekamery 2021 w kategorii "Juror". Głosuj online! Głosowanie trwa do 11 lutego.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: siemię lniane

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy