Reklama

Sposoby kojące nerwobóle

Te nagłe i ostre bóle spowodowane są uszkodzeniem nerwu. Zobacz, jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami.

Cytrynowy olejek

Dwie cytryny umyj pod bieżącą wodą i przelej je wrzątkiem. Obierz ze skórki i pokrój ją na mniejsze kawałki. Umieść w słoiku i zalej szklanką oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Przykryj, ale nie zakręcaj słoika. Odstaw na dwa tygodnie. Po tym czasie przecedź olejek przez gazę, dodaj pięć kropli olejku rozmarynowego. Wcieraj w bolące miejsca okrężnymi ruchami.

Akupresurowy masaż

Najpierw znajdź odpowiednie miejsce na grzbiecie dłoni. Złóż razem kciuk i palec wskazujący. Właściwy punkt znajduje się w najwyższym miejscu fałdu mięśniowego. Szczyp go delikatnie dwoma paznokciami lub uciskaj paznokciem kciuka do 10 razy przez 30 sekund. Ten masaż uciskowy jest szczególnie pomocny przy nerwobólach pochodzących z nerwu trójdzielnego (tzw. rwie twarzowej). 

Reklama

Okład z tymianku i arniki

Wymieszaj po trzy łyżki suszonego ziela tymianku i kwiatów arniki. Zalej zioła trzema szklankami wody. Następnie gotuj je na małym ogniu pod przykryciem około pięć minut. Po tym czasie odstaw odwar na 30 minut. Zostaw pod przykryciem. Następnie przecedź i nasącz odwarem bawełnianą ściereczkę. Przyłóż do bolącego miejsca, np. barku, przykryj suchym ręcznikiem. Okład trzymaj ok. 20 minut. Zabieg wykonuj trzy razy dziennie. 

Zobacz także:

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama