Reklama

Szafran na problemy żołądkowe

​ Załagodzi skurcze żołądka i jelit, wzdęcia i objawy przejedzenia. Poza tym spowalnia procesy starzenia. I na tym lista jego właściwości nie kończy się.

Ta egzotyczna przyprawa ma bowiem właściwości wiatropędne. Słynie z tego, że jest bardzo droga, ale nie używa jej się dużo.
Opakowanie 1 gramowe kosztuje ok. 16 zł i wystarcza na długo.
Na herbatkę rozkurczającą wystarczy szczypta szafranowych niteczek: zalej je szklanką wody, zagotuj, trzymaj pod przykryciem, wypij ciepłą. Napój koi też nerwy. 

Szafran ma też wiele innych zalet. Ta przyprawa to źródło wielu witamin i mikroelementów. Miedź, potas, selen to niektóre z nich. Ponadto znajdziemy w nim witaminę C i kwas foliowy, tak bardzo pożądany w okresie ciąży. 

Właściwości szafranu wykorzystywane są od wieków  przez osoby zajmujące się zielarstwem. Okazuje się bowiem, że szafran to skuteczny lek na odrę lub żółtaczkę. Osoby, które mają problemy z układem krążenia także powinny wykorzystywać tę przyprawę w codziennej kuchni. 

Szafran ma też ogromne znaczenie dla płodności, to silny przeciwutleniacz. Informacja ta jest szczególnie ważna dla mężczyzn, bowiem dzięki swoim właściwościom szafran chroni plemniki przed działaniem wolnych rodników i pobudza ich pracę. Pary, które myślą o dziecku powinny uwzględnić szafran w swojej diecie.  

Zobacz także: 

Reklama
Twoje Imperium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama