Reklama

Reklama

Trening mięśni Kegla

Należy ćwiczyć regularnie. Najlepiej trzy razy w tygodniu. Dzięki temu unikniemy przykrych dolegliwości lub poprawimy kondycję naszych mięśni. Specjaliści zgodnie twierdzą, że po trzech miesiącach regularnych ćwiczeń zauważymy poprawę. Ginekolodzy do treningu zachęcają kobiety planujące ciążę.

Ćwiczenie 1

Stań wyprostowana i patrz prosto przed siebie. Rozstaw nogi na szerokość bioder, połóż na nich dłonie. Zacznij wykonywać okrężne ruchy biodrami, 10 w prawo i 10 w lewo. Następnie wciągnij głęboko powietrze i na wdechu wysuwaj miednicę do przodu, natomiast w trakcie wydychania do tyłu. 10 powtórzeń. 

Ćwiczenie 2

Stój swobodnie wyprostowana. Całą uwagę skup na mięśniach dna miednicy. Napnij je najmocniej jak potrafisz. Zacznij pomału wdychać powietrze do płuc. W trakcie wdechu wyobraź sobie, że wciągasz do pochwy strumień ciepłego powietrza. Następnie zrób głęboki wydech i rozluźnij wszystkie mięśnie poniżej pasa (około 10 sekund). Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Reklama

Ćwiczenie 3

Uklęknij na oba kolana, zaś dłonie połóż na podłodze. Ramiona miej wyprostowane w łokciach (pozycja pieska). Pomyśl, że do twojej kości ogonowej przyczepiony jest pędzel. Wyobraź sobie, że rysujesz nim po ścianie za Tobą koła, od małych do dużych i z powrotem do małych. Rób tak 5 razy w lewo i 5 razy w prawo. Podczas ćwiczenia, na wdechu napinaj mię- śnie miednicy, a następnie, już na wydechu, rozluźniaj je. 

Ćwiczenie 4 

Połóż się na plechach, unieś lekko biodra. Wyobraź sobie, że na brzegach miednicy, raz z jednej strony, raz z drugiej siada motyl. Energicznie poruszając biodrami próbuj go strząsnąć. Ćwiczenie powtórz 10 razy na każdą stronę. 

Zobacz także: 

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: mięśnie Kegla

Reklama

Reklama

Reklama