Zapalenie krtani

Otwierasz usta, aby coś powiedzieć, a wydobywa się z nich jedynie szept lub piski? Do tego ten ból i suchość w gardle...

article cover
123RF/PICSEL

Zapalenie krtani

Aby pozbyć się infekcji

Tymianek obfituje w substancje, które niszczą bakterie, a zarazem łagodzą drapanie w gardle, hamują kaszel oraz pobudzają regenerację śluzówki krtani. Gałązkę świeżego zioła zalej szklanką wrzątku, przykryj i odstaw na 20 minut. Ciepły napar pij małymi łykami albo płucz nim gardło.
Bywa spowodowane infekcją wirusową, bakteryjną albo reakcją uczuleniową. Początkowo pojawia się chrypka, drapanie i swędzenie w gardle. Potem dochodzi ból, kłopoty z wydobyciem głosu. Chorobie często towarzyszą napady kaszlu, uczucie suchości w przełyku, problemy z połknięciem czegokolwiek. Leczenie w skrajnych wypadkach oparte jest na antybiotykach, lekach przeciwzapalnych albo antyhistaminowych, jednak istnieje też wiele naturalnych sposobów, które pomagają w uporaniu się ze schorzeniem.
Okłady z torfu wspomagają leczenie krtani i gardła. Pół kilo pasty borowinowej (dostępna w aptece) przełóż do torebki foliowej, zamknij i zanurz w gorącej wodzie na 20 minut. Następnie wyjmij pastę z torebki, uformuj kompres i połóż na szyję. Owiń folią i kocem. Stosuj 2 razy dziennie. 

Źródło: Na żywo
Kit pszczeli pokrywa podrażnioną śluzówkę cienkim filmem, zapobiegając jej wysychaniu. Dodatkowo powstrzymuje namnażanie bakterii, łagodzi drapanie w gardle i chrypę. Łyżeczkę propolisu zalej wieczorem ciepłą wodą (maksymalnie 40oC – powyżej kit traci swoje właściwości) i odstaw na noc. Wypij rano na czczo i nie jedz nic przez ok. 45 minut.
+6
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas