Reklama

Żylaki? Ćwicząc, możesz ich uniknąć

Gdy na naszych nogach pojawiają się błękitne prześwity, to znak, że brakuje im ruchu, a żyłom uciskania przez pracujące mięśnie. Szybko to naprawmy!

Nawet jeśli nie mamy czasu na codzienne spacery, to nie oznacza, że jesteśmy skazane na żylaki. Wystarczy prosta i nieuciążliwa gimnastyka, którą można zrobić... wykonując inne czynności. To naprawdę działa!

Przy biurku lub przed  telewizorem

1. Usiądź wygodnie na krześle. Oprzyj plecy o oparcie. Nogi trzymaj ugięte w kolanach. Unieś nogę i wyprostuj ją w kolanie. Zatocz stopą dziesięć kółek. Powtórz to samo z drugą nogą. Pamiętaj, by nie wyginać przy tym ćwiczeniu lędźwi. Ćwicz łącznie - na obie strony - przez 2 minuty.

Reklama

Gdy rozmawiasz z córką lub przyjaciółką przez telefon...

2. Stań z tyłu krzesła i oprzyj dłonie na oparciu. Zginaj  raz jedno, raz drugie kolano, kierując  przy tym piętę w  stronę pośladków.  Nie pochylaj się!  Staraj się utrzymać proste plecy. Ćwicz łącznie przez  5 minut.

... lub wyglądasz przez okno

3. Pozycja wyjściowa jest identyczna jak w poprzednim ćwiczeniu: stań z tyłu krzesła, oprzyj dłonie na oparciu. Unosząc na przemian  pięty, opieraj ciężar ciała raz na jednej, raz na drugiej nodze. Wspinaj się  to na palce, to opadaj na pięty. Na każdą stronę ćwicz po 20-30 sekund.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy