Brak toalet, ławek i empatii. Jak się żyje matkom w polskich miastach?
Choć lubimy myśleć o sobie, jako o prorodzinnym społeczeństwie, architektura naszych miast zdaje się przeczyć temu wizerunkowi. Brak dostępnych toalet, niewielka ilość ławek, niedostatek terenów zielonych i miejsc do karmienia, to tylko kilka bolączek, z którymi każdego dnia mierzą się rodzice maluchów. Jak wygląda macierzyństwo w polskim mieście? Na to pytanie w nowym odcinku podcastu "Zamieszkanie" odpowiada Monika Pastuszko, autorka książki "„Matka polka sika w krzakach. Przygody z dzieckiem w mieście wysokich krawężników, nieczynnych toalet i zepsutych wind”.

Brak toalet, ławek i zieleni. Jak wygląda macierzyństwo w polskim mieście?
Kiedy Monika Pastuszko została mamą, szybko okazało się, że jej miasto nie wygląda już tak jak przed porodem. Ławki niby są, ale ustawione nie tam gdzie trzeba. Restauracje niby działają, ale nie bardzo można w nich zjeść. Place zabaw nie są wcale atrakcyjne, a toalet publicznych nie ma prawie w ogóle.
Doświadczenia związane z macierzyństwem w mieście opisała w książce „Matka polka sika w krzakach. Przygody z dzieckiem w mieście wysokich krawężników, nieczynnych toalet i zepsutych wind” i choć tytuł brzmi żartobliwie, podczas lektury nie zawsze jest do śmiechu.
O swoich doświadczeniach i materiałach, jakie zebrała podczas pracy nad książą, opowiedziała w nowym odcinku podcastu "Zamieszkanie".
"Zamieszkanie" - podcast wideo o architekturze i przestrzeni
"Zamieszkanie" to podcast wideo, w którym z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o architekturze i jakości przestrzeni, w której żyjemy. Nowe odcinki podcastu można oglądać w każdą środę o godzinie 20 na stronie głównej Interii, a archiwalne nagrania dostępne są w serwisie Styl portalu Interia.