Reklama

Reklama

Co warto sadzić jesienią?

Jesień to świetny czas na to, aby zadbać o swój ogród. Co powinno się zasadzić jeszcze w październiku, aby za rok również móc cieszyć się pięknym widokiem za oknem? Podpowiadamy!

Każdy fan ogrodnictwa dobrze wie, że przełom wrzesień i październik to świetny czas na to, aby sadzić rośliny. Nie wszyscy wiedzą jednak, jakie sadzonki przyjmą się w tym okresie najlepiej. 

Rozsądnie jest zakupić cebulki kwiatów, które zakwitają na wiosnę. Są to między innymi: hiacynty, krokusy, przebiśniegi, szafirki i tulipany. Jednak nie trzeba sadzić jedynie kwiatów cebulowych. 

O tej porze roku oko cieszą też byliny i rośliny bulwiaste. Zimowit jesienny kwitnie od sierpnia do końca października, a sporadycznie występuje również wiosną, warto go zatem mieć w swoim ogrodzie. 

Reklama

Początek dziesiątego miesiąca roku to też dobry czas na to, aby posadzić barwinka oraz konwalie, które są bylinami okrywowymi. Jeżeli jeszcze jesienią pomyślimy o tym, by zaopatrzyć się w krzewy róż, ich przycięcie będzie o wiele mniej skomplikowane. Warto zatem już teraz o tym pomyśleć.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: rośliny | jesień | Ogród | Dom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy