Reklama

Reklama

Folia aluminiowa do zadań specjalnych

​Podczas prasowania część ciepła jest tracona, bo ogrzewa deskę. Musisz zatem wykonać więcej ruchów, by uzyskać zadowalający efekt. Oszczędzisz czas, umieszczając pasek folii aluminiowej pod pokryciem deski do prasowania. Folia odbije promieniowanie cieplne, co spowoduje, że prasowana tkanina szybciej stanie się gładka. To nie jedyne zadziwiające działanie folii aluminiowej...

Rozmiękcz brązowy cukier

Jeśli się skawalił, odłup trochę, zawiń w folię aluminiową i włóż na 5 minut do piekarnika rozgrzanego do 150°C.

Upiecz idealne ciasto

Zdarza ci się wyjąć z piekarnika ciasto z lekko przypalonymi brzegami? Łatwiej niż wymienić piekarnik będzie przykryć same tylko brzegi jeszcze surowego ciasta paskami folii aluminiowej - tak unikniesz przypalenia.

Zapobiegnij rdzewieniu druciaków

Reklama

Użyjesz go raz, szorując przypalony garnek, odkładasz przy zlewie, a już wkrótce pokrywa się rdzą i nadaje się do wyrzucenia. Jak temu zapobiec? Owiń druciak w folię aluminiową i włóż do zamrażalnika. Wyjmiesz, gdy będziesz go ponownie potrzebować.

Wyszoruj garnki

Nie masz druciaka, a więc i pomysłu, jak doprowadzić garnek po bigosie do idealnego stanu? Zwiń folię aluminiową w kulkę (możesz wykorzystać jej resztki) i... użyj jako druciaka.

Wypoleruj srebra

Srebrne przedmioty zmatowiały? Sprawdź, jak zaskakujący będzie efekt reakcji jonowej, której katalizatorem jest aluminium. Wyłóż garnek folią aluminiową, nalej zimnej wody i dodaj 2 łyżeczki soli. W roztworze zanurz srebra. Po 2-3 minutach wyjmij, opłucz i dokładnie wytrzyj.

Zapobiegnij matowieniu srebra

Aby nie dopuścić do zmatowienia srebra, które wypolerowałaś, ułóż je na folii aluminiowej. Jeśli odkładasz je na dłuższy czas, dokładnie owiń każdy przedmiot folią spożywczą, starając się, aby wewnątrz tej otuliny znalazło się jak najmniej powietrza. Następnie owiń go z wierzchu - szczelnie - folią aluminiową.

Przytwierdź płytkę PCV

Kiedy odklei się płytka podłogowa, ułóż ją z powrotem na miejscu, przykryj kawałkiem folii aluminiowej, a następnie "uprasuj" gorącym żelazkiem. Kiedy klej pod płytką się rozpuści, połóż na niej kilka grubych książek i poczekaj. To także dobry sposób na wybrzuszenia i zagięcia linoleum.

Przesuń meble

Musisz przesunąć ciężką kanapę po gładkiej podłodze? Jeśli nóżki kanapy nie mają filcowych podkładek, podłóż pod nie niewielkie kawałki folii aluminiowej - matową stroną do dołu. Nie porysujesz podłogi.

Naostrz nożyczki

Nie wyrzucaj resztek niezużytej folii aluminiowej - przydadzą się do naostrzenia nożyczek. Wygładź folię, owiń nią kilkakrotnie ostrza, zacznij ciąć. Powinno wystarczyć 7-8 cięć. Prawda, że to łatwe?

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje