Reklama

Reklama

Jak urządzić swój kawałek podłogi? Trendy 2021

Okazuje się, że bez względu na to, gdzie mieszkamy, ostatni rok spędziliśmy w czterech ścianach. Dlatego trendy na nadchodzący sezon są pokłosiem pandemii. Lockdown zdecydowanie zmienił nasze podejście do urządzania wnętrz. Nasze apartamenty zostały solidnie przemeblowane. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił, bo potrzebuje inspiracji, oto szczypta podpowiedzi.

Moje wnętrze

Personalizacja przestrzeni to gorący trend 2021. Ostatni rok z powodu pandemii spędziliśmy w domach i mieszkaniach. Dla wielu z nas było to nowe odkrycie przestrzeni, w której żyjemy. Okazało się bowiem, że wiele rzeczy jest nieprzydatnych lub niefunkcjonalnych, uzupełnialiśmy braki. 

Niemal każdy z nas aranżował miejsce do pracy. Dlatego postawienie akcentów na personalizację nie jest niczym zaskakującym. Chcemy czuć się dobrze w naszym otoczeniu. 

Dlatego warto je uporządkować, zmienić, z czegoś zrezygnować, a coś dodać, aby odzwierciedlić nasz charakter i zainteresowania. Ogromnym powodzeniem cieszą się wirtualne giełdy staroci. Handel antykami on-line przybiera na sile i wciąż się rozwija. Do łask wróciła porcelana z PRL-u, która surowym wnętrzom dodaje smaku. Chętnie wspieramy lokalnych artystów lub sami tworzymy grafiki i malujemy obrazy, bo czas wolny w domu pozwala rozwijać nasze pasje. Dlatego kącik do pracy po godzinach zamieniał się w warsztat ceramiki lub pracownię krawiecką. Znacie to?

Reklama

***Zobacz także***

Koniec z bielą?

Nic bardziej mylnego. Czarno-białe wnętrza nigdy się nie znudzą! Jednak tym razem beton wylany na podłodze zastępujemy drewnianą podłogą lub trawiastymi dywanami. Akcenty prosto z natury muszą wybijać się z tego tła.

Kosze plecione z traw, wiklinowe dodatki, krzesła ze słomkowym siedziskiem, drewniana ławka przy stole, a do tego lniana tkanina w oknach i na oparciu fotela. 

To wszystko tworzy nadmorski klimat, w którym można zebrać myśli i odpocząć. Tego typu stylistykę polecamy osobom, które mają do zagospodarowania małe wnętrza. Kawalerka w centrum miasta zyska kilka metrów w oczach.

Natomiast mieszkania, które nie mają słonecznej ekspozycji, staną się jaśniejsze i przychylniejsze dla oka.

***Zobacz także***

Zdecydujcie się na akcent

Nie ma co urywać, że Polacy od lat są fanami skandynawskiego stylu. Dlatego, jeżeli komuś znudziły się chłodne wnętrza, powinien postawić na kolor.

Jednak doprecyzujmy. Podobnie jak w modzie tworzymy swój look na podstawie podstawowych kolorów, we wnętrzach robimy dokładnie to samo.

Szarość, granat, drewno. Mięta i brudny róż lub zieleń i jej odcienie. O takie zestawienia chodzi. Powinny być stonowane i eleganckie. Nie chodzi tu o modę na dany kolor, a bardziej wasze upodobania.

Zanim wprowadzicie akcent kolorystyczny do wnętrza, spójrzcie obiektywnie na całość. 

Jakie kolory już w tym wnętrzu są? Czy będą spójne z tym, co dobierzecie? A może należy z czegoś zrezygnować? Oto kilka zdjęć z próbnika architektów wnętrz. Mogą się przydać podczas remontu.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama