Reklama

Reklama

Storczyk na zimę. Jak go pielęgnować?

Poznajmy kaprysy najmodniejszej rośliny, zdobiącej parapet.

Podlewanie

Róbmy to tylko rano. Wieczorem temperatura naturalnie się obniża. A wtedy zaczyna się rozwijać szkodliwa dla rośliny flora bakteryjna. Używajmy tylko odstałej wody. Nie zlewajmy ziemi od góry. Nalewajmy wodę do miseczki i ustawiajmy w niej doniczkę na kilka minut.

Po wyjęciu, odstawiajmy na podstawkę. Nadmiar wody zawsze odlewajmy z podstawki! Jeśli lubimy wysoką temperaturę i mamy grzejniki zawsze gorące, raz w tygodniu na górną warstwę podłoża połóżmy kilka kostek lodu.

Jak w naturze

Utrzymujmy warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych dla storczyków. Dlatego nie ustawiajmy ich w przeciągu. Nie zasłaniajmy im dostępu do światła i utrzymujmy stałą temperaturę otoczenia.

Reklama

Dajmy im oddychać

Zazwyczaj sprzedawane są w plastikowych, przezroczystych doniczkach. My natychmiast je wyrzućmy! Korzenie storczyków muszą mieć dostęp do światła, ale też muszą oddychać. Dlatego przenieśmy roślinę do przezroczystej, szklanej donicy, z dużymi otworami na dnie. Przy okazji sprawdźmy, w jakim stanie są korzenie. Jeśli są białe i twarde, to są zdrowe.

Mech

Utrzymuje wilgoć, którą w naturze storczyki lubią. Jednak w doniczce nie powinno jej być tak wiele. Dlatego usuwajmy nadmiar mchu raz w miesiącu.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy