Reklama

Reklama

Zapachy w kuchni. Pozbądź się ich

Woń smażonych ryb, czosnku lub cebuli nie rozniesie się po domu, jeśli…

Dodasz cytrynę

Zanim tłuszcz na patelni się rozgrzeje, wrzuć kilka plasterków cytryny. Dopiero potem połóż rybę. Jej zapach nie wypełni całego domu i nie wniknie w obicia mebli oraz zasłony. Stanie się ledwie wyczuwalny, a cytryna doda rybie kruchości i poprawi jej smak.

Zmielisz surową marchew

Jeśli mieliłaś cebulę, np. do kotletów, a zaraz potem chcesz zemleć mak do makowca, nawet staranne mycie maszynki może nie usunąć ostrej woni. Aby nie upiec ciasta o zapachu cebuli, przekręć przez maszynkę surową marchew. Dopiero potem dokładnie umyj urządzenie.

Reklama

Wypłuczesz w wodzie z sodą

Deskę, na której kroiłaś śledzie albo inne surowe ryby, zanurz w zimnej wodzie z sodą. Jeśli nie masz sody, wsyp do wody garść soli. Solą lub sodą możesz także wyszorować deskę. Zapach pochłoną również fusy z kawy. Przetrzyj nimi deskę, a potem umyj ją płynem do zmywania i dokładnie opłucz.

Zagotujesz ocet

Jeśli w kuchni unosi się zapach różnych potraw i nie pomaga wietrzenie, wlej do rondelka pół szklanki octu i zagotuj. Nie przykrywaj naczynia. Woń octu nie należy do najprzyjemniejszych, ale szybko się ulatnia, pochłaniając inne aromaty.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje