Reklama

Gigantyczna dynia we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym. Rekord pobity!

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego trwa XIX Dolnośląski Festiwal Dyni. To wydarzenie przyciąga miłośników jesiennych klimatów. Co najważniejsze, w niedzielę ogłoszono, że dyniowy rekord został pobity. Zwycięska dynia waży 898,5 kg i jest najcięższą dynią, jaką do tej pory wyhodowano w Polsce.

 W niedzielę 9 października we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbył się XIX Dolnośląski Festiwal Dyni. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów tego warzywa oraz miłośników jesiennych klimatów. Najważniejszym punktem imprezy był konkurs na największą i najpiękniejszą dynię.

Zobacz również: Nie wiesz, co zrobić ze skoszoną trawą i jesiennymi liśćmi? Wypróbuj kompostowanie w workach foliowych

Dyniowy rekord pobity

Po oficjalnym ważeniu, spośród wszystkich dyniowych kandydatek wyłoniono zwyciężczynię. Dynia, która wygrała konkurs, waży 898,5 kg i jest najcięższą dynią, jaką do tej pory wyhodowano w Polsce. Jej dumni hodowcy, Grzegorz i Marcin Złotoucha dali jej na imię Ula. 

Reklama

Wśród innych atrakcji tego jesiennego festiwalu znalazły się również plenery plastyczne i malarskie, konkursy dla dzieci i dorosłych, warsztaty, występy i zabawy muzyczne, kiermasz oraz degustacje.

Zobacz również: Każdy ogrodnik powinien o tym wiedzieć. Najlepiej zrobić to w październiku

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: dynia
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy