Reklama

Reklama

Wielkanocny Wawel

Wraz z radosnymi świętami Wielkanocnymi nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, a świat nabiera kolorów. Podczas tych wesołych świąt, warto skusić się też na czekoladowe pyszności Wawel z limitowanej linii 16 produktów w wielkanocnych, kolorowych opakowaniach.

Popularną tradycją wielkanocną jest zajączek, który przynosi słodkie prezenty. W tym roku w jego koszyczku nie może zabraknąć wielkanocnych słodyczy firmy Wawel w opakowaniach, które zdobione są jak kolorowe pisanki.

Limitowana seria produktów wielkanocnych Wawel to słodycze w wyjątkowych, radosnych opakowaniach.

Specjalnie stworzona, tegoroczna oferta obejmuje 16 produktów doskonale znanych wielbicielom słodkich wyrobów Wawel. W wyjątkowych opakowaniach znajdziemy czekolady i czekoladki nadziewane, cukierki i śliwki w czekoladzie.

Wielkanocna oferta to moc słodkich propozycji dla całej rodziny takich jak czekolady nadziewane o smaku Adwokata, Tiki Taki z dwuwarstwowym nadzieniem kokosowo-orzechowym, Malaga z kremowym nadzieniem i dodatkiem rodzynek lub czekolada Kasztanki. W okresie wielkanocnym będziemy mogli delektować się również limitowaną, dużą czekoladą o smaku Szarlotki.

Reklama

Spośród czekoladek nadziewanych w tegorocznej ofercie Wawel dostępne będą Adwokat i znane czekoladowe trio - Malaga, Kasztanki i Tiki Taki. W bombonierkach znalazły się również klasyczne pełne orzechów Michałki zamkowe, a także nowe przepyszne Michałki zamkowe Białe.

W wielkanocnej wersji cukierkowych przysmaków dostępne będą wyborne Trufle w czekoladzie, Mieszanka Krakowska i dwie wersje Michałków zamkowych - klasyczna i biała.

Tegoroczna oferta wielkanocna to również pyszne kandyzowane śliwki zatopione w czekoladzie, którymi delektują się całe rodziny.

Wielkanocna ciekawostka

Wielkanoc jest świętem, któremu towarzyszy wiele obrzędów i tradycji. Oprócz nadal doskonale znanego zdobienia pisanek i lanego poniedziałku są również takie obrzędy, które zachowały się już w niewielu domach.

Spośród ciekawych tradycji warto wspomnieć o jednej wywodzącej się ze staropolskich obchodów wielkanocnych. Otóż bardzo dużą uwagę przywiązywano do kolorów i ich symboliki. Kolorowe pisanki wkładano do dużego koszyka i jeszcze przed śniadaniem wielkanocnym zaczynając od seniora rodu, losowano kolorowe jajka. Każdy kolor oznaczał inną wróżbę i tak na przykład kolor fioletowy wróżył siłę i wytrwałość, niebieski zdrowie, a czerwony miłość i zwycięstwo.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy