OAZA wolności w centrum Polski. Festiwal Wibracje ‘24: dla koneserów życia!
Materiał promocyjny
Koncert Leszka Możdżera, podróżnicze opowieści Beaty Pawlikowskiej, spotkanie z Valerijem Topoevem, doktorem psychologii i praktykującym szamanem z azjatyckiej Chakasji – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników Festiwalu Wibracje. Od tego roku festiwal odbędzie się bliżej Warszawy koło Płocka. Obecność w nowym miejscu zacznie się od wyjątkowych działań. Wspólnie z gminą Brudzeń Duży oraz Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym, który styka się z terem festiwalu, Wibracje organizują akcję sprzątania terenu leśnego oraz rzeki w Radotkach.
Nowe miejsce Festiwalu i "Znachor"
Festiwal Wibracje to największy w Polsce festiwal dotyczący życia w harmonii i dobrostanie. Szeroko rozumianych, bowiem zróżnicowanie atrakcji jest imponujące. Wykłady, warsztaty, koncerty, wspólne tańce i ogniska, targi, strefa gastronomiczna i wiele innych. To nie tylko konkretny zastrzyk wiedzy, ale też pozytywnych emocji. Wspólny mianownik? Zdrowe ciało i umysł. Główna idea? Życie w harmonii jest na wyciągnięcie ręki - wystarczy po nie sięgnąć.
Tegoroczny festiwal to nie tylko niezwykli goście, ale i nowe miejsce. - Przenieśliśmy Festiwal do niezwykłego miejsca, gdzie żył i leczył pod koniec XIX wieku Znachor - prawdziwy uzdrowiciel, którego historia stała się inspiracją dla książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza i jej popularnych ekranizacji właśnie pod tytułem "Znachor". A że Wibracjom blisko do uzdrawiania, a mi do sztuki filmowej, to w tym roku tworzymy na festiwalu strefę sztuki i kino
8. Edycja Festiwalu Wibracje przed nami!
Festiwal Wibracje odbędzie się w dniach 16-21 lipca w miasteczku Radotki koło Płocka. Właśnie wtedy, ta niewielka miejscowość, na sześć dni zamieni się w prawdziwą festiwalową oazę. Pole namiotowe z dostępem do prądu, ujęcie wody pitnej, siedziska, strefy gastronomiczna i sanitarno-higieniczna z WC, umywalkami i prysznicami, parking - wszystko, co niezbędne do spędzenia kilku dni w komforcie, znajdziemy na miejscu. A skoro podstawowe potrzeby zapewnione, nie pozostaje nic innego, jak przejść do części festiwalowej.
8. Edycję Festiwalu Wibracje rozpocznie Ceremonia Otwarcia, będąca formą - jak zaznaczają organizatorzy - celebracji spotkania, życia i rytmu natury. Co dalej? Na uczestników czekają liczne strefy tematyczne, w których spotkamy ponad stu prelegentów z Polski i zagranicy. Wśród zaproszonych gości znajdziemy takie nazwiska jak m.in. Dellfina Dellert (Nago.Głośno.Dumnie) czy Freya Wolna. Warto przyjrzeć się planowi wydarzeń poszczególnych stref. Co w nich znajdziemy?
Strefa celu zostanie poprowadzona przez mistrza świata w łucznictwie konnym - Norberta Kopczyńskiego. Uczestnicy będą nie tylko mogli zobaczyć, ale i wypróbować strzelania z łuków z różnych zakątków świata.
Z kolei w strefie tantry na uczestników czekać będzie Simon Paul Sutton (aktor znany też z głównej roli we francuskim filmie "AO ostatni Neandertalczyk"). Portugalczyk opowie o tym, jak wcielać przyjemność w życie codzienne. Z kolei Hania Darmas przedstawi kluczowe założenia neo-tantry, które mogą pomóc pogłębić relacje z drugim człowiekiem i ze sobą samym.
Strefa dźwięku to Tomek Torres (Afromental) oraz Tom Soltron (Tomasz Czartoryski), który przylatuje specjalnie z Hiszpanii. Uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć także koncert Yael Deckelbaum. Kanadyjsko-izraelska wokalistka nie tylko śpiewa, ale jest także aktywistką na rzecz pokoju. Równie ciekawie zapowiada się występ Evana Hatfielda - amerykańskiego multiinstrumentalisty, który sławę zdobył dzięki niecodziennemu połączeniu sitar oraz syntezatorów.
Jak widać Festiwal Wibracje to przestrzeń, w której każdy znajdzie bliskich mu ludzi o podobnych zainteresowaniach. Oprócz wspomnianych stref istnieje bowiem także strefa sztuk wschodnich, w której Marcin Wojewoda opowie o filozofii Tao, a także przeprowadzi warsztaty taoistycznej jogi. Ciekawym elementem tej strefy będą także zajęcia Łukasza Duszaka - Głównego Mistrza Klasztoru Shaolin Polska.
Strefa alchemisty zdrowia to z kolei Joanna Ibisz i jej opowieść o medycynie funkcjonalnej oraz poszukiwaniu rozwiązań, które na celu mają szukanie przyczyn chorób i ich leczenie, nie objawów. W tej samej strefie spotkać będzie można także Martynę Majewską, która poruszy temat czytania składów i zasad umieszczania substancji niebezpiecznych w kosmetykach.
Jak widać, tematów do rozmów z pewnością więc nie zabraknie, tym bardziej że Festiwal Wibracje od lat bardzo mocno promuje wzajemne inspirowanie się.
Leszek Możdżer zagra na dwóch fortepianach
Mimo że osią programu Festiwalu Wibracje są wykłady i warsztaty, nie zapomniano również o fanach muzyki. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Leszek Możdżer, który zagra na dwóch fortepianach: 12-oktawowym oraz jedynym na świecie 10-oktawowym, który powstał na specjalne zamówienie artysty i został stworzony przez naukowców z PAN. Za inspirację posłużyła matematyka, dzięki której możliwe jest przewidywanie eksperymentów fizycznych, a tym samym lepsze rozumienie otaczającego nas świata. Wstępem do koncertu będzie wykład fizyka matematycznego doktora Tomasza Millera na temat matematyki - czyli języka którym przemawia i odkrywa przed nami swoje tajemnice wszechświat.
Inni artyści? Choćby El Búho, Laboratorium Pieśni, Adrian Atma, Yemanjo, Evan Hatfield, wspomniana już Yael Deckelbaum, Evelina Ross czy Esta Polyesta, co w praktyce oznacza imponującą rozpiętość gatunkową. Coś dla siebie znajdą zarówno fani muzyki elektronicznej, jak również etno czy house.
Festiwal przyjazny rodzinom z dziećmi
Festiwal Wibracje z roku na rok coraz chętniej odwiedzają rodziny z dziećmi. I dzieje się tak nie bez powodu - to miejsce niezwykle przyjazne najmłodszym. Sprzyja temu nie tylko przyjazna atmosfera imprezy, ale również fakt, iż dzieci do 11. roku życia nie płacą za wstęp.
Co więcej, przy festiwalu działa specjalna przestrzeń wolnej zabawy dla maluchów, z której najmłodsi mogą korzystać pod opieką rodziców lub animatorów (do dwóch godzin od 10:00 do 18:00). Jakie atrakcje przewidziano? Animacje kreatywne i ruchowe, taniec intuicyjny, zajęcia promujące więź z przyrodą, pokazy baniek mydlanych, jogę śmiechu i wiele innych.
Kilka praktycznych porad
- Należy zakupić i posiadać bilet wstępu;
- na terenie Festiwalu oraz w najbliższym sąsiedztwie nie ma bankomatów - wskazane jest zabranie ze sobą gotówki;
- ogniska można rozpalać wyłącznie w wyznaczonych miejscach;
- warto zabrać ze sobą matę do jogi, kubek, sztućce oraz talerz.
Sześć intensywnych dni, ponad stu zaproszonych gości, 11 stref tematycznych i 60 wystawców, 20 lat doświadczenia w organizowaniu eventów - o Festiwalu Wibracje sporo mówią liczby. A najwięcej ta: 6 tys. - przynajmniej tyle osób pojawia się rokrocznie na Wibracjach.
Materiał promocyjny