Reklama

Reklama

8. edycja Fashion Designer Awards

8. edycja prestiżowego konkursu Fashion Designer Awards to hołd dla kolorów! W tym roku porzucamy tajemniczość nocy w odcieniach czerni i szarości na rzecz energetycznych barw pod hasłem: Tribute to Colors. Bogata paleta soczystych kolorów jest inspiracją dla tegorocznych uczestników konkursu, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje olbrzymiej publiczności i zawalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą.

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. - W poprzedniej edycji królowała czerń. Tegoroczny temat jest hołdem dla koloru, wszystkich barw, odcieni, pełnej palety, niech to ona właśnie w nieograniczony sposób inspiruje naszych uczestników - w tej edycji nie ma barier, jest tylko szał koloru.

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs skierowany jest do zdolnych, ambitnych i początkujących designerów, pragnących pogłębiać swoją wiedzę w zakresie projektowania ubioru i marzących o stażu w zagranicznym domu mody. Fashion Designer Awards od pierwszej edycji konsekwentnie gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i za granicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier.

Reklama

W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża oraz staż w dziale stylizacji TVN. Uczestnicy konkursu to dziś doceniani młodzi designerzy, którzy zgodnie twierdzą, że ich kariera w świecie mody nabrała rozpędu po udziale w Fashion Designer Awards.

Zmagania konkursowe w 8. edycji  oceni znakomite grono jurorów, m.in: Joanna Horodyńska, Michał Szulc, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Lidia Kalita, Agnieszka Maciejak, Tomasz Ossoliński, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Paulina Sykut, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams.

Etapy:
 

- do 15 lutego 2016 - przesyłanie zgłoszeń

- luty/marzec - i i II obrady jury

- 2 kwietnia 2016 - półfinał w Galerii Mokotów

- maj 2016 - gala finałowa


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy