Reklama

Reklama

Agata Buzek obchodzi 45. urodziny. Jej kariera aktorska robi wrażenie

Agata Buzek popularność zyskała nie tylko w Polsce. Aktorka ma na swoim koncie role w zagranicznych produkcjach. Mimo licznych sukcesów aktorka początkowo nie miała łatwo. Agata Buzek jako dziecko wygrała walkę z nowotworem, a dziś świętuje 45 urodziny.

Jak karierę aktorską zaczęła Agata Buzek?

Agata Buzek urodziła się 20 września 1976 roku w Pyskowicach. Jest córką polityka Jerzego Buzka oraz Ludgardy Buzek. 

Agata Buzek od dzieciństwa miała styczność z grą aktorską. Jako dziecko uczęszczała do Społecznego Ogniska Baletowego w Gliwicach oraz próbowała swoich sił w Gliwickim Teatrze Muzycznym. 

Chodząc do szkoły średniej, jednocześnie uczyła się w szkole aktorskiej w Katowicach, a w 1999 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Agata Buzek zadebiutowała w 1997 roku w filmie "Kochaj i rób co chcesz" w reżyserii Roberta Glińskiego. Od tamtego czasu filmografia aktorki urosła do sporych rozmiarów, a kariera aktorska nie zwalnia. Pojawiła się m.in. w takich produkcjach jak "Wiedźmin", "Nightwatching", "Rewers" oraz "Koliber".

To właśnie za rolę w "Rewersie" otrzymała m.in. nagrodę Orła oraz Nagrodę Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego.

Reklama

Życie prywatne Agaty Buzek

Agata Buzek należy do grona aktorek, które starają się chronić swoje życie prywatne. Na próżno więc w mediach społecznościowych szukać dokładnych relacji z codzienności aktorki i szczegółowych osobistych wyznań.

Agata Buzek zdecydowała się jednak udzielić szczerych wywiadów. W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" wyznała, że kiedyś obawiała się samotności, a bezpieczeństwo czuła, wiedząc, że ma wokół siebie mnóstwo ludzi. Z czasem jednak się to zmieniło.

Ponadto "Urodzie Życia" postanowiła opowiedzieć o walce z chorobą, z którą borykała się w dzieciństwie. W wieku 8 lat u Agaty Buzek zdiagnozowano ziarnicę złośliwą, czyli nowotwór węzłów chłonnych. 

Agata Buzek obchodzi 45 urodziny

Kariera aktorska Agaty Buzek robi ogromne wrażenie. Liczne nagrody oraz role w zagranicznych produkcjach, to zdecydowanie ogromne osiągnięcie. Aktorka zagrała m.in. u boku Roberta Pattinsona, Juliette Binoche oraz Jasona Stathama

Agata Buzek 20 września obchodzi 45 urodziny. Mimo licznych przeciwności losu obecnie jest w lepszym momencie życia. Aktorka jako dziecko wygrała ciężką walkę z rakiem. Aktualnie jest zupełnie zdrowa, a jej kariera aktorska nie zwalnia.

Czytaj więcej:

Księżniczka Beatrycze urodziła!

Anna Mucha kusi ciałem w ważnej sprawie!

Agata Młynarska przeżyła dramat na lotnisku. Ostre słowa dziennikarki

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Buzek | Jerzy Buzek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy