Aleksander Baron: Kiszonki i fermentacje

Przeczytaj, zacznij eksperymentować i stań się częścią triumfalnego powrotu fermentacji!

Kiszonki i fermentacje
Kiszonki i fermentacjeStyl.pl/materiały prasowe

Kisić można (prawie) wszystko. Nie tylko kapustę czy ogórki, ale także cytryny, pomidory, rzodkiewki, buraki, szpinak, cukinię, jarmuż, pietruszkę czy czereśnie. Cytryny kiszone w wędzonej soli? Jarmuż fermentowany w jogurcie z jałowcem? Dynie w maślance z czosnkiem? Fermentowane produkty są nie tylko zdrowe, ale zapewniają także niezapomniane wrażenia smakowe.

Kontrolowana fermentacja to jeden z najstarszych sposób konserwowania żywności. Dziś wraca w nowoczesnej odsłonie. Kiszenie jest piękne, modne i wprowadza do kuchni pełnię życia. Jak wybrać produkty do kiszenia?  W czym je kisić? Jak je wykorzystać i podawać? "Kiszonki i fermentacje" to spora dawka nieco zapomnianej teorii, pełne pasji podejście do gotowania oraz autorskie przepisy Aleksandra Barona na tradycyjne potrawy w zaskakującym wydaniu.

Aleksander Baron - charyzmatyczny szef kuchni znanej warszawskiej restauracji Solec 44. Pierwszą kiszonkę zrobił przypadkiem. Dziś jest najlepszym w Polsce znawcą sztuki fermentacji, który zaprasza do eksperymentów z przyzwyczajeniami polskiego podniebienia.

"Praktyczny przewodnik omawiający proste techniki przygotowania smakowitych i zdrowych kiszonek. Ważne nie tylko dla kuchni polskiej, ale i tej pochodzącej z całego świata.“ - Sandor Ellix Katz, autor "Sztuki fermentacji"

"Pasjonująca opowieść o tym, jak Baron ujarzmia fermentację!“- Maciej Nowak, krytyk kulinarny

"Smak kwaśny jest najbardziej charakterystyczny dla polskiej kuchni, ale wiedza o kiszeniu warzyw, owoców i zboża oraz o wyrabianiu octów to dziedziny nieco zapomniane w naszej kulinarnej tradycji. Choć życia bez kiszonej kapusty i ogórków nawet nie potrafimy sobie wyobrazić, Aleksander Baron umie wyobrazić sobie życie znacznie bogatsze... Odkrywa kiszonki niepowtarzalne, zaskakujące i po prostu piękne, bo smak to przecież część estetyki. Ma niezwykły kontakt z historią, zapomnianą kulinarną wiedzą i sztuką, które gdzieś wyparowały, ale ciągle jakoś unoszą się między nami w powietrzu. Dziś wracają do nas jako coś nowego." - dr hab. Jarosław Dumanowski, profesor UMK

Aleksander Baron

"Kiszonki i fermentacje"

Wydawnictwo Pascal          

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas