Reklama

Reklama

Aleksandra Bogusławska, "Odetchnij od miasta. 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce"

Są miejsca, które pozwolą zapomnieć o miejskim hałasie, porannych korkach i pełnym smogu powietrzu. "Odetchnij od miasta" Aleksandry Bogusławskiej, czyli przewodnik po 62 wyjątkowych domach gościnnych, to książka, która zmieni myślenie o podróżowaniu po Polsce.

"A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?". Chyba każdemu, choć raz w życiu, przeszła przez myśl ta romantyczna wizja. Założyć ogródek, codziennie oglądać zachody słońca i przyjmować gości w swojej niewielkiej agroturystyce. Aleksandra Bogusławska, autorka popularnego bloga Duże Podróże, wybrała się w podróż w poszukiwaniu ludzi, którzy nie bali się zaryzykować. Rzucili wszystko i otworzyli niezwykłe domy gościnne.

"Gdy za granicą ktoś pyta mnie, co jest najpiękniejsze w Polsce, zawsze odpowiadam: natura". Żyjąc na co dzień w mieście, łatwo przyzwyczaić się do tego, że jedyny kontakt z przyrodą to spacer po osiedlowym parku. Coraz więcej osób chciałoby oderwać się od takiego stylu życia i znaleźć miejsca, gdzie można odetchnąć - od miejskiego zgiełku, stresu i codziennej gonitwy. "Wyobraziłam sobie idealne miejsce, gdzie siedzę z książką przy kominku, słyszę szum lasu, rozmawiam ze wspaniałymi ludźmi, a z pokoju mam widok na zieleń. Postanowiłam takie miejsce w Polsce znaleźć".

Reklama

Tak powstała książka "Odetchnij od miasta" - niezwykły przewodnik po agroturystykach ukrytych w najdalszych zakątkach Polski. Ale nie tylko. To także opowieść o ludziach - odważnych, zdeterminowanych, otwartych - dla których prowadzenie domu gościnnego to prawdziwa pasja.

Przewodnik podzielony jest na różne kategorie - znaleźć można w nim zestawienie miejsc wyróżniających się pysznym jedzeniem, domy idealne na spędzenie czasu z dziećmi, a także na odpoczynek i "święty spokój" oraz posmakowanie prawdziwego życia na wsi. Coś dla siebie znajdą również ci z podróżujących, którzy najchętniej odpoczywają w pięknie urządzonej przestrzeni.  Do każdego z wybranych przez autorkę miejsc dołączona została lista okolicznych atrakcji - "prawdziwych perełek", historycznych i kulturalnych ciekawostek. "Odetchnij od miasta" to książka, która zmieni myślenie o podróżowaniu po Polsce.

Aleksandra Bogusławska - podróżniczka, fotografka, blogerka. Od 2009 roku z powodzeniem prowadzi popularnego bloga Duże Podróże. Żyje na walizkach, podróżując po takich krajach jak Portugalia, Włochy, Turcja, Francja, Tunezja, Maroko, Irlandia i wiele innych. Jej ostatnia przystań to Edynburg. "Odetchnij od miasta" powstało z tęsknoty za polską wsią i jej spokojem.

 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama