Reklama

Reklama

Barbara Kurdej-Szatan w zaawansowanej ciąży

Barbara Kurdej-Szatan była jedną z gwiazd, które wzięła udział w koncercie charytatywnym, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie aktora, reżysera, dyrektora Teatru Rampa i wieloletniego rektora Akademii Teatralnej w Warszawie - Andrzeja Strzeleckiego, który walczy z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli.

Koncert zorganizowali Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa w Teatrze Studio Buffo.

Koszt terapii nowoczesnym lekiem w Ameryce wynosi 1,5 mln zł, co przerasta możliwości finansowe rodziny Andrzeja Strzeleckiego. Po upublicznieniu tej informacji przez córkę aktora, niemal natychmiast ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy.

Głos zabrał również sam Strzelecki. "Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek, który jest dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem" - czytamy na stronie fundacji Rak'n'roll, na której jest już ponad pół miliona złotych.

Reklama

To z pewnością jedna z wielu inicjatyw przyjaciół Andrzeja Strzeleckiego, ale liczy się przecież czas, a każdy gest, dobre słowo i wpłata mają w tym wypadku znaczenie. Podczas koncertu w Buffo odbyła się również aukcja obrazów, rzeźb i osobistych pamiątek należących do znanych artystów, a w samym koncercie udział wzięli m.in.: Maryla Rodowicz, Kayah, Magda Umer, Danuta Błażejczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Natasza Urbańska, Marek Kaliszuk, Rafał Szatan, Piotr Gąsowski, Elżbieta Zającówna.

Zobacz także:

Styl.pl/AKPA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy