Reklama

Reklama

Brytyjskie media rozpisują się o Polsce! "The Guardian" zachęca do zwiedzania!

Polska to piękny kraj i jako Polacy możemy być z tego dumni, zwłaszcza, że zaczyna on być także doceniany za granicą. Także przez pryzmat pomocy Ukrainie, która jest pogrążona w wojnie, nasz kraj zagościł na ustach całego świata. Teraz "The Guardian" zachęca do odwiedzenia Polski w okresie wakacyjnym, by wspomóc... Ukrainę.

"The Guardian" szczerze o Polsce. Poruszające słowa

Piękne zabytkowe miasta, perełki architektury, zamki, a do tego zapierająca dech w piersiach natura - lasy, góry, morze, jeziora oraz rzeki. Wszystko to dopełnione wyjątkową kulturą, folklorem oraz światem kulinarnym, który zaspokoi najbardziej wybredne kubki smakowe. 

 Brzmi jak raj? Dla wielu tak, a to po prostu Polska, która przez nas, obywateli, często jest niedoceniana i idąc za słowami Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie", często wolimy spędzać wakacje poza granicami naszego kraju. 

Polska jednak została doceniona w tym roku za granicą i "The Guardian" postanowił zachęcić Brytyjczyków do odwiedzenia naszej ojczyzny. 

W brytyjskim dzienniku pojawił się tekst opisujący nasz kraj i wymieniający takie miasta jak Kraków, Warszawa, czy Gdańsk, jako przykłady pięknych, europejskich miast godnych zobaczenia. 

Reklama

Autorka materiału Caroline Eden opisuje swoją podróż po Polsce i zachwyca się kulinarną odsłoną kraju, a także jest wyraźnie poruszona... wsparciem, jaki okazała Polska Ukrainie, która 24 lutego 2022 roku została bestialsko zaatakowana przez Rosję. 

Brytyjska dziennikarka poruszona solidarnością Polski z Ukrainą

Autorka zauważa, że mimo upływającego czasu na polskich ulicach i w wielu lokalach wciąż widać gesty solidarności Polaków z Ukrainą i ogromną chęć niesienia pomocy. 

"Panuje intensywna atmosfera solidarności. Na każdą powiewającą polską flagę przypada jedna ukraińska" - pisze Caroline Eden. 

Prócz symbolicznych gestów, wciąż w lokalach gastronomicznych, czy sklepach, widać realną pomoc dla Ukraińców. 

"Na dworcach przez całą dobę działają olbrzymie kuchnie namiotowe, hotele goszczą uchodźców, kawiarnie zbierają pieniądze, kucharze dostarczają posiłki, a muzea i galerie mają skrzynki na datki" - zwraca uwagę na sytuację w Polsce "The Guardian". 

Okazuje się, że Brytyjczycy z tego powodu też są zachęcani do odwiedzenia Polski. Przyjeżdżając do naszego kraju, wydając pieniądze w miejscach wspierających Ukrainę, sami przyczyniają się do niesienia tej pomocy. 

W ten sposób turystyczny odpoczynek można połączyć z niesieniem pomocy, choćby w taki, finansowy sposób. 

"Hojność tutaj jest szczera i poruszająca" - wyraża swoją opinię Caroline Eden, zachęcając swoich rodaków do dołączenia do pomagania Ukraińcom. 

***

Zobacz również:

Jakie zagrożenia czyhają na nas podczas odpoczynku nad wodą?

50 najwspanialszych miejsc świata 2022. Co z Polską?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polska | Podróże | 'The Guardian' | wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy