Reklama

Celine Dion w zwiastunie nowego dokumentu: "Brakuje mi sceny i ludzi"

Za miesiąc premierę będzie miał film dokumentalny poświęcony Celine Dion. Produkcja prześledzi błyskotliwą karierę kanadyjskiej gwiazdy estrady oraz opowie o jej zmaganiach z chorobą. Pod koniec 2022 roku artystka wyznała, że cierpi na niezwykle rzadkie i nieuleczalne schorzenie, tzw. zespół sztywnego człowieka. "Jeśli nie będę mogła biegać, będę chodzić. Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać" – wyznała w zwiastunie dokumentu pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy.

Celine Dion niewątpliwie należy do grona najsłynniejszych i najbardziej cenionych wokalistek w historii muzyki popularnej. W ostatnim czasie o 56-letniej gwieździe estrady mówi się głównie w kontekście jej problemów zdrowotnych. W grudniu 2022 roku piosenkarka podzieliła się z fanami smutną informacją. Wykryto u niej zespół Moerscha-Woltmanna, nazywany również zespołem sztywnego człowieka. To niezwykle rzadkie i, jak na razie, nieuleczalne schorzenie o podłożu autoimmunologicznym, które objawia się postępującym sztywnieniem mięśni, bólem i sztywnością pleców oraz nóg. Według statystyk zapada na nie do dwóch osób na milion. Pogarszający się stan zdrowia zmusił artystkę do odwołania zaplanowanej trasy koncertowej.

Reklama

Celine Dion przejmująco o chorobie: "Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać"

O błyskotliwej karierze Dion i jej walce z podstępną chorobą opowie nadchodzący dokument „I Am: Celine Dion” w reżyserii nominowanej do Oscara i nagrody Emmy Irene Taylor. W sieci zadebiutował tymczasem pierwszy oficjalny zwiastun produkcji, w którym autorka hitu „I’m Alive” we łzach mówi o codziennych zmaganiach z nasilającymi się dolegliwościami i wymarzonym powrocie na scenę. 

- Mój głos jest przewodnikiem mojego życia. Kiedy twój głos sprawia ci radość, stajesz się najlepszą wersją siebie. Odwołanie występów było dla mnie niezwykle bolesne. Każdego dnia ciężko pracuję, ale jest to dla mnie szalenie trudne. Brakuje mi sceny i ludzi. Tęsknię za nimi - wyznała wyraźnie poruszona gwiazda.

Dion podkreśliła, że choroba nie odebrała jej woli walki. 

- Jeśli nie będę mogła biegać, będę chodzić. Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać - zadeklarowała piosenkarka.

O swojej determinacji w dążeniu do odzyskania sprawności artystka opowiedziała w wywiadzie udzielonym niedawno magazynowi „Vogue”.

- Pięć dni w tygodniu poddaję się terapii sportowej, fizycznej i wokalnej. Pracuję nad palcami u rąk i u stóp, kolanami, łydkami, a także nad śpiewem, głosem. (…) Zdecydowałam, że będę pracować bez wytchnienia z moim zespołem medycznym, całym ciałem i duszą. Chcę być najlepszą wersją siebie - zdradziła.

Dokument „I Am: Celine Dion” trafi do katalogu platformy streamingowej Amazon Prime Video 25 czerwca.

Zobacz również: Blanka poprawiła sobie urodę? Stanowcza odpowiedź 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Celine Dion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy