Reklama

Demi Moore kończy 60 lat. Trudne dzieciństwo, narkotyki, utracona miłość…

Demi Moore dzięki rolom w kultowych produkcjach, stała się ikonom lat 80. i 90. Jej życie dalekie było jednak od ideału. Trudne dzieciństwo, wczesna wyprowadzka z domu, nieudane małżeństwa, bolesne rozstania – to musiała przeżyć Moore. Dziś gwiazda filmu „Striptiz” obchodzi 60. urodziny.

Toksyczna matka i ciągłe przeprowadzki. Tak wyglądało dzieciństwo Demi Moore

Dzieciństwo Demi Moore dalekie było od ideału. Gwiazda "Uwierz w ducha" urodziła się w 1961 r. w małym miasteczku Roswell jednak jej rodzina nie zagrzała tam miejsca. Ojczym miał problemy z alkoholem, często nagle rzucał pracę. Pakował wówczas żonę i dzieci w samochód i jechał w świat, by osiąść w innym mieście. To sprawiło, że Demi jako mała  dziewczynka właściwie nie miała  przyjaciół.

"Obliczyliśmy z bratem, że w dzieciństwie chodziliśmy do co najmniej dwóch - czasem więcej - szkół rocznie. Dopiero wiele lat później zrozumiałam, że inni nie żyją w taki sposób. Kiedy słyszę, że ktoś ma przyjaciół jeszcze z przedszkola, nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić" - wyznała w autobiografii. Aktorka nie mogła liczyć też na wsparcie matki Ginny uzależnionej emocjonalnie i finansowo od partnera.

Reklama

Rodzice przyszłej gwiazdy rozstali się, gdy dziewczyna miała 15 lat. Demi Moore zamieszkała wówczas z matką w Los Angeles. Ginna nie interesowała się córką, wciąż szukała miłości, wdając się w przelotne romanse. Miewała problemy z samopoczuciem, niejednokrotnie chciała popełnić samobójstwo. 

Demi szukając wsparcia, zaprzyjaźniła się ze straszą dziewczyną mieszkającą nieopodal. Nastasia Kinsky była  już wówczas aktorką. Wprowadziła przyszłą gwiazdę w świat kina i sztuki. Zabierała ją ze sobą na lekcje tańca i śpiewu. Tak Moore odkryła drzemiący w niej potencjał.  

Trudne dzieciństwo sprawiło, że Demi Moore szybko dorosła. Pierwszy raz wyszła za  mąż w wieku 19 lat.  Punkowy wokalista Freddy zawrócił jej w głowie. Razem próbowali wiązać koniec z końcem. Imprezowali i wiedli beztroskie życie. Sielanka nie trwała jednak długo.  Para rozstała się zaledwie kilka lat później.

Sukces goni sukces. Demi Moore w latach 90. miała Hollywood u stóp

Demi Moore na wielkim ekranie zadebiutowała w wieku 19 lat. Był to początek lat 80. W późniejszych latach grywała głównie role w młodzieżowych dramatach miłosnych. To właśnie one zapewniły jej szeroką rozpoznawalność i angaż w serialu "Szpital miejski". Rosnąca popularność była dla Demi stresująca. Młodziutka aktorka nie miała oparcia w postaci bliskich. Nie poradziła sobie emocjonalnie. Ukojenia szukała w alkoholu i narkotykach. Gdy miała zaledwie 21 lat, trafiła na odwyk.  

Leczenie zakończyło się sukcesem. Demi Moore odzyskała dobrą kondycje i zagrała w głośnym filmie "Ogni świętego Elma". Po sukcesie produkcji poznała miłość swojego życia - Bruca Willisa. U boku aktora odzyskała spokój i wyciszyła emocje.

Para doczekała się trojga dzieci. Moore nie chciała rezygnować z pracy. Wychowywała więc pociechy, jednocześnie przebywając na planie. To właśnie wtedy zagrała w kultowych produkcjach "Nie jesteśmy aniołami" i "Uwierz w ducha".

W latach 90. Demi Moore odnosiła sukces za sukcesem. Została okrzyknięta najlepiej zarabiającą aktorką w Hollywood, zagrała w "Striptizie", jednocześnie otrzymując niewiarygodnie wysoką - jak na tamte czasy dla kobiet - gażę, aż 12 mln dolarów. Bruce Willis również rozwijał karierę. Para rzadko się widywała. Tak rozpoczął się kryzys w ich związku.

Demi Moore: Trudne rozstania

Po zakończeniu związku z Brucem Willisem aktorka długo była sama. W 2003 r. przyjęła angaż do  "Aniołków Charliego: Zawrotna szybkość". Nieco później poznała nową miłość - Ashtona Kutchera.

Ashton Kutcher i Demi Moore mimo znaczącej różnicy wieku dogadywali się ze sobą bardzo dobrze. Chętnie pokazywali się razem publicznie podczas branżowych imprez i medialnych wydarzeń. Para pobrała się w 2003 roku. Niestety, aktorka znów zaczęła tracić kontrolę nad swoimi nałogami. Jesienią 2011 roku Demi i Ashton zadecydowali o rozstaniu. Wówczas artystka popłynęła. Topiąc smutki w alkoholu,  odcięła się od rodziny. Nastoletnie córki zerwały kontakt z matką.

Demi Moore zaliczyła dotkliwy upadek,  ale  podniosła się z niego. Nie przestała grać w filmach i zarabiać. W 2019 roku w autobiografii pod tytułem "Intymnie" niezwykle szczerze opowiedziała swoją historię. To pozwoliło jej wrócić na salony.

W 2022 roku premierę miały dwa filmy z udziałem Demi Moore - "Please Baby Please"  i "Nieznośny ciężar wielkiego talentu". Aktorka chętnie bierze udział w wydarzeniach modowych. Dziś obchodzi 60. urodziny. Mimo upływającego czasu wygląda fenomenalnie! 

***
Zobacz również: 

Demi Moore zachwyca w bikini. Nie do wiary, że ma 59 lat!

Demi Moore: Czy pokonała swoje demony?
Demi Moore: Poruszają mnie rzeczy prowokujące

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Demi Moore
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy