Reklama

Reklama

Glenn Miller Orchestra

Już od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia gościmy w Polsce rewelacyjną orkiestrę Glenna Millera, która swoimi przebojami wprowadza nas w radosny i rodzinny gwiazdkowy nastrój.

Tym razem Orkiestra zagra w Polsce cztery razy - 8 grudnia w Poznaniu (Aula Mickiewicza), 9 grudnia w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca), 10 grudnia w Łodzi (Klub Wytwórnia) i 11 grudnia w Warszawie (Sala Kongresowa).

Orkiestra Glenna Millera jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, że jej początki sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą przebojów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera.

Reklama

Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I've Got a Gal in Kalamazoo, kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie.

Po śmierci założyciela orkiestry - Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel -Tex Benek, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenna Millera to kopalnia hitów.

"Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach". Słowa te, wypowiedziane, przez nikogo innego, jak lidera orkiestry - Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent ten, jako perfekcjonista zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę

i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni głównym dyrygentem Orkiestry Glenn'a Miller'a.

Orkiestra została okrzyknięta najpopularniejszą na świecie, a jej grafik jest zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami min. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż jaki towarzyszy ich występom wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Na koncerty zaprasza Styl.pl!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy