Reklama

Jako dziecko była słynną małą miss. Jak dziś wygląda Eden Wood?

Widzowie poznali Eden Wood jako uczestniczkę wyborów dziecięcych miss. Dziewczynka była słynna w Stanach Zjednoczonych dzięki swojej urodzie i wygrywanym konkursom. Mało kto jednak wówczas wiedział, że dziecko przeżywa istne piekło, które zgotowała jej własna matka. Jak dziś żyje i wygląda dawna mała miss, czyli Eden Wood?

Kontrowersje wokół wyborów małych miss i historia Eden Wood

Wybory małych miss od lat wzbudzają kontrowersje na świecie. Dzieci od najmłodszych lat szykowane są przez swoich rodziców (głównie przez matki) do konkursów piękności.

 Emocje budzi wygląd dzieci, które często są sztucznie opalone, mają farbowane i przedłużane włosy, doklejane sztuczne rzęsy i dość frywolne stroje.

Dodatkowo cała otoczka wokół konkursów jest oceniana przez społeczeństwo często jako niezdrowa i mająca negatywny wpływ na psychikę małego człowieka.

Rosnące wymagania dorosłych, presja, nierzeczywisty ideał piękna i niezdrowa rywalizacja mają odciskać piętno na wciąż rozwijających się dzieciach.

Nic więc dziwnego, że przez lata wybory małych miss miały swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników.

Reklama

Historia Eden Wood doskonale obrazuje to, co może spotkać dziecko startujące w takich konkursach. Eden Wood zawsze była jedną z ich faworytek. Już w wieku 6 lat miała już na koncie mnóstwo nagród i wyróżnień w konkursach piękności, przez co zyskała przydomek Mała Miss.

Dziewczynka zachwycała wszystkich fanatyków tej rozrywki i zdobywała kolejne nagrody. Za jej sukcesem stała matka - Mickie. 

Koszmar dzieciństwa Eden Wood. Tak wyglądało jej życie za kulisami wyborów miss

Eden Wood, gdy wychodziła na konkursową scenę, olśniewała wszystkich uśmiechem. Jednak za tą wesołą miną kryła się tragiczna historia, która trwała latami.

Okazało się, że mała Eden Wood przeżyła horror, który zgotowała jej własna matka. Nie tylko zmuszała ona córkę do występów i poddawała bolesnym zabiegom kosmetycznym, ale znęcała się nad nią psychicznie i fizycznie.

Szczegóły tego, co działo się latami w domu Wood, ujawniła była menadżerka gwiazdy, Heather Ryan.

Nieobce Mickie było obrażanie córki, zmuszanie jej do katorżniczych ćwiczeń fizycznych oraz do diety niedostosowanej do młodego wieku Eden.

To jednak nie wszystko, co działo się za kulisami show. Matka Eden według słów byłej menedżerki miała bić dziecko po całym ciele i jednocześnie jej ubliżać słownie.

Lata takiego zachowania matki sprawiły, że Eden Wood miała poważne problemy psychiczne. Dziewczynka mimo wygrywania konkursów piękności miała niezwykle niskie poczucie własnej wartości.

"Byłam świadkiem, jak Mickie rozebrała Eden do naga i kazała jej patrzeć na siebie w lustrze. Pokazywała córce, które części ciała ma brzydkie" - zdradziła Heather podczas zeznań.

Po tych wyznaniach dziecko znalazło się pod opieką psychologów, a całą sprawą zajęły się specjalne służby. 

Jak dziś żyje i wygląda Eden Wood?

Mimo wielu cierpień i krzywd jakich dostała startując w konkursach piękności Eden Wood jeszcze długo była związana z tą branżą.

Dziś w wieku 17 lat ma własną markę kosmetyków do makijażu i jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych.

Na zdjęciach, które publikuje w sieci widać, że poszła drogą wytyczoną przez matkę i stara się utrzymywać wpojone jej za dziecięcych lat standardy piękna.

Jest szczupłą blondynką, która dba o każdy szczegół swojego wizerunku. Widać, że wygląd wciąż jest dla niej najważniejszy podobnie jak i kariera w mediach. 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy