Reklama

Joanna Racewicz kończy dziś 50 lat. Przez lata wiele zmieniała w wyglądzie, ale jedno pozostawało niezmienne

Joanna Racewicz popularna prezenterka i dziennikarka stacji Polsat świętuje dziś okrągłe urodziny. Kobieta urodziła się 17 października 1973 roku w Hrubieszowie w województwie lubelskim. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie podyplomowo kształciła się też na Wydziale Dziennikarskim. Joanna Racewicz uchodzi za jedną z najlepiej ubranych Polek, przez lata jej styl ulegał zmianie, jednak jeden element przez dekady pozostał niezmienny.

Kariera w mediach...

Dziś jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek stacji Polsat, rozpoczynała swoją karierę w lokalnych mediach w Zamościu. Pisała artykuły dla "Kroniki Tygodnia" oraz tworzyła reportaże dla regionalnego oddziału radia RMF FM. Następnie przeprowadziła się do Warszawy, gdzie po odbyciu stażu w redakcji “Teleexpressu", w latach 1999 - 2006 pracowała jako reporterka i prezenterka w redakcji “Panoramy" w TVP2.

W latach 2007 - 2010 współpracowała ze stacją TVN, gdzie prowadziła cykl “Dom otwarty" w ramach programu “Dzień dobry TVN" oraz “Sekrety mądrej niani" w TVN Style

Reklama

W 2011 roku powróciła do telewizji publicznej, gdzie do 2018 roku prowadziła “Panoramę", “Kobiecy punkt widzenia" i “Pytanie na śniadanie". Joanna Racewicz była też felietonistą i dziennikarką magazynu “Pani"

Od 2018 roku dziennikarka związana jest ze stacją Polsat, gdzie prowadzi poranne pasmo “Nowy dzień". A w latach 2020 - 2023 związała się z Programem I Polskiego Radia.

Zobacz również: Joanna Racewicz w różu i krótkich włosach. Zaskoczyła metamorfozą

...I poza nimi

Obok działalności dziennikarskiej Joanna Racewicz jest też trenerką. Prowadzi warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego oraz wizerunku scenicznego. Kobieta jest także pisarką, ma na swoim koncie pięć pozycji. Pierwszą książkę wydawał w 2011 roku “12 rozmów o miłości". W 2023 roku ukazał się zbiór reportaży “Sypiając z prezesem", napisany wspólnie z Kiarą Ulli, który porusza temat kobiet żyjących w przemocowych związkach.

Joanna Racewicz jest też aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie śledzi 125 tysięcy osób, a na Facebooku ma 8,7 tysięcy obserwujących. Dziennikarka dzieli się tam zdjęciami ze swojego życia, poglądami i przemyśleniami.

Życie jej nie oszczędzało

Joanna Racewicz wielokrotnie doświadczała trudnych sytuacji w życiu prywatnym. W 2004 roku wyszła za mąż za Pawła Janeczka - porucznika, oficera BOR. Trzykrotnie była w ciąży, ale dwukrotnie poroniła. Po latach odważyła się opowiedzieć o tym, w jak bezduszny i traumatyczny sposób została wówczas potraktowana w szpitalu. W 2008 roku powitali z mężem na świecie syna Igora. Szczęście nie trwało jednak długo, 10 kwietnia 2010 roku jej mąż znajdował się na pokładzie samolotu Tupolew Tu-154 lecącego do Smoleńska - zginął w katastrofie, a dziennikarka musiała poradzić sobie z żałobą po stracie ukochanego mężczyzny i opieką nad dwuletnim synem.

Joannie Racewicz udało się przetrwać trudne chwile, ale nigdy nie zapomniała o mężu. Dziś wiedzie szczęśliwe życie z piętnastoletnim synem i psem imieniem Szczepan. Nie dawno przyznała również, że przez rok była w toksycznym związku, a w ubiegłym roku plotkarskie portale rozpisywały się o jej namiętnych pocałunkach z 11 lat od niej młodszym pilotem - Marcinem.

Zobacz również: Joanna Racewicz zakochana? Nie zgadniecie, kim jest jej nowy wybranek!

Joanna Racewicz w dobrym stylu

Joanna Racewicz wraz z rozwojem dziennikarskiej kariery stała się także rozpoznawalna jako jedna z gwiazd o doskonałym wyczuciu stylu. Kobieta zawsze wie, co piszczy w świecie mody i niejednokrotnie jej stylizacje spotykają się z pochwałami wśród znawców stylu. Joanna Racewicz jest między innymi laureatką nagrody  “Gracja" przyznawanej za wdzięk i elegancję oraz osiągnięcia przyznawanej wybitnym kobietom przez Akademię Dobrego Stylu Klubu Integracji Europejskiej. Dziennikarka lubi eksperymentować z modą, kolorami i różnymi krojami ubrań, jedno jednak w jej stylu pozostało niezmienne - blond włosy - które są niejako nieodłącznym elementem jej wizerunku. 

Od wielu lat Joanna Racewicz pozostaje jedną z najlepiej ubranych kobiet w Polsce. Liczymy, że będzie tak przez kolejne dekady. Dużo szczęścia i samych zawodowych sukcesów z okazji urodzin. 

Zobacz również: Joanna Racewicz niczym księżniczka. Olśniła kreacją i zwróciła się do kobiet

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy