Reklama

Kot odziedziczy fortunę Karla Lagerfelda?

Jak podają francuskie media, 19 lutego 2019 roku zmarł Karl Lagerfeld. Kreator mody, projektant i fotograf miał 85 lat. Zagraniczna prasa spekuluje, co stanie się z fortuną pozostawioną przez Lagerfelda.

Ikona świata mody, Karl Lagerfeld, był dyrektorem kreatywnym Chanel. Od kilku tygodni jego stan się pogarszał. W poniedziałek trafił do szpitala w podparyskiej miejscowości Neuilly-sur-Seine, dzisiaj rano zmarł.

Urodzony w 1933 roku w Hamburgu Karl Lagerfeld był jednym z najbardziej popularnych i cenionych projektantów. Od 1983 roku kierował domem mody Chanel i dokonał reinterpretacji marki słynnej Coco. Przez wiele lat odpowiadał również za wizerunek marki Fendi.

Zagraniczne media spekulują, co stanie się z fortuną projektanta. Karl Lagerfeld nie doczekał się dzieci, więc kwestia spadkobierców nie jest jasna. Na giełdzie nazwisk pojawia się najczęściej Mademoiselle Choupette Lagerfeld, kotka projektanta. To ona była jego największą muzą. 

Reklama

Kotka początkowo należała do francuskiej modelki Baptiste Giabiconi. W 2011 roku, gdy kobieta udała się w podróż, oddała swoją ulubienicę pod opiekę projektanta, a ten... nigdy już jej nie oddał. W ciągu dwóch tygodni zżył się z Choupette, która dzięki nowemu opiekunowi zrobiła zawrotną karierę.

Choupette ma własną linię kosmetyków, akcesoriów, a na Instagramie obserwują ją ponad 100 tysięcy osób. Do jej największych fanów należy między innymi Joanna Przetakiewicz. Polka sześć lat temu została zaproszona na luksusowe przyjęcie urodzinowe Choupette organizowane we Francji. "Niestety ludzie jeszcze nie mogą zawierać związków małżeńskich ze zwierzętami... Nigdy nie sądziłem, że zakocham się w kocie!" - powiedział telewizji CNN w 2013 roku. 

Francuskie dzienniki podejrzewają, że kotka Choupette może odziedziczyć ogromną fortunę po projektancie. Karl Lagergfeld przyznał kilka lat temu, że chciałby, by kotka po jego śmierci miała zagwarantowane godne życie i poważnie rozważał uwzględnienie jej w swoim testamencie. Słynny projektant nie doczekał się własnych dzieci, dlatego zdaniem francuskich dziennikarzy scenariusz, w którym to kotka staje się jego główną spadkobierczynią jest wielce prawdopodobny.  

Zobacz także:


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy