Reklama

Reklama

Królowa jest tylko jedna. Nowa Miss Polski 2022 wybrana!

To marzenie każdego roku może spełnić tylko jedna dziewczyna. W Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbyły się wybory Miss Polski 2022. W tym roku koronę i tytuł najpiękniejszej Polki otrzymała 22-letnia Aleksandra Klepaczka. Emocji nie brakowało do samego końca!

To bez wątpienia była największa dawka piękna tego lata. Telewizja Polsat zaprosiła widzów do Nowego Sącza, gdzie w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego odbywały się kolejny wybory: Miss Supranational, Mister Supranational i Miss Polski. Wszystkie złożyły się na Festiwal Piękna, który trwał od 15 do 17 lipca.

Miss Polski - wybory najpiękniejszej Polki

Wybory najpiękniejszej Polki odbywają się już od 30 lat. Tytuł Miss Polski to marzenie, które każdego roku może spełnić tylko jedna dziewczyna. W tym roku o tytuł najpiękniejszej Polki i koronę ubiegały się 24 kandydatki - reprezentantki różnych regionów naszego kraju.

Reklama

Zobacz również: Miss Polski 2022. Kandydatki do korony pozują na ulicach Krynicy Zdrój

Miss Polski 2022 - finalistki

W konkursie startowały: Sara Borowiecka, Gabriela Chojnowska, Natalia Czerw, Natalia Czerwińska, Joanna Czokało, Dominika Grabias, Aleksandra Gronowska, Justyna Jachnik, Magda Jasińska, Aleksandra Klepaczka, Natalia Konofalska, Patrycja Krzywoń, Weronika Kujawa, Julia Maź, Katarzyna Minoł, Oliwia Nawrot, Maja Perzyna, Wiktoria Przybylska, Sylwia Stasińska, Magdalena Story, Zuzanna Wirtek, Karolina Wiszyńska, Kamila Wiśniewska i Aleksandra Wrzesińska.

Finalistki Miss Polski spędziły ze sobą niemal trzy tygodnie. W trakcie drugiego zgrupowania najpiękniejsze Polki zwiedzały Małopolskę, brały udział w sesjach zdjęciowych i próbach choreograficznych.

Zobacz również: Finalistki konkursu Miss Polski 2022. Poznajcie najpiękniejsze Polki

Wybory Miss Polski. Modowo-muzyczne show

Galę otworzył występ Darii, a kandydatki wyszły na scenę w rytm jej hitu "Never ending story". Na początku to czerwień zawładnęła sceną - nie sposób było oderwać oczu od ognistych i czerwonych kreacji kandydatek do tytułu miss.

Finałową galę konkursu prowadził Krzysztof Ibisz, Izabela Janachowska i Ilona Krawczyńska. - To nie tylko dobry, ale i piękny wieczór, bo wybieramy Miss Polski 2022 - zaczął Krzysztof Ibisz.

- Wśród nich sa przyszłe lekarki, dziennikarki, producentki telewizyjne. Każdego dnia sprawdzają swoje możliwości, a potem je przekraczają - dodała Ilona Krawczyńska.

Dziewczyny były oceniane przez jury, w skład którego weszli m.in. Viola Piekut - projektantka mody, Paulina Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka, Sławek Uniatowski i zwyciężczyni konkursu Miss Supranational 2022 Lalela Mswane i Agata Wdowiak - Miss Polski 2021.

- Nie pamiętam swoich emocji dzień po gali. Pamiętam tylko tyle, że nie mogłam uwierzyć w to, co się stało, że to ja wygrałam. W pewnym momencie poczułam, ze spoczywa na mnie odpowiedzialność za wizerunek konkursu i za kobiety - zabrała głos w trakcie gali Agata Wdowiak. - Podróżowałam po Polsce, świecie, miałam okazję reprezentować Polskę w konkursach międzynarodowych i zaangażowałam się w inicjatywy związane z ochroną środowiska. Najprzyjemniejszym aspektem bycia miss, jest przynależność do rodziny miss. Chociaż dziś oddaję koronę, to tytuł zostaje ze mną na zawsze.

Zobacz również: Najpiękniejsi ludzie świata w weekend w Polsacie

Najpiękniejsze Polki "na wybiegu"

W trakcie gali nie mogło zabraknąć przedstawiania wszystkich kandydatek. Każda z nich mogła liczyć na entuzjastyczne brawa publiczności. Dziewczyny zaprezentowały się w żółtych kostiumach kąpielowych marki Self. W trakcie gali najpiękniejsze Polki na scenie zaprezentowały się kilka razy. Dziewczyny miały na sobie ubrania w stylu boho marki Andżela i sukienki koktajlowe marki Lou. Kandydatki zaprezentowały również ubrania z kolekcji Joanny Muzyk oraz kreacji wieczorowych i sukien ślubnych Violi Piekut.

Galę uświetnił występ Sławka Uniatowskiego, który z Rafałem Stępniem wykonali utwór "Naiwna" oraz Mateusza Ziółko, który zaśpiewał utwór "Weź mnie". Między występami widzowie i zgromadzona w amfiteatrze publiczność mogli zobaczyć nagrania z prezentacjami poszczególnych kandydatek. Wśród nich znalazły się m.in. przyszłe prawniczki, lekarki, dziennikarki, stomatolożki czy kosmetolożki.

Finałowa dziesiątka

Wdzięk, klasa, osobowość - tym wszystkim oczarowały jury i publiczność kandydatki do korony Miss Polski. Jednak zwyciężyć mogła tylko jedna. W kolejnym etapie spośród 24 kandydatek wybrano 10 dziewczyn. Do ścisłego finału, czyli top 5  zakwalifikowały się Natalia Konofalska, Aleksandra Klepaczka, Patrycja Krzywoń, Sylwia Stasińska i Aleksandra Gronowska. To właśnie one odpowiadały na pytania przygotowane przez jurorów.

Miss Polski 2022. Kto zdobył tytuł najpiękniejszej?

W końcu nadszedł czas na wielki finał. Specjalne wyróżnienie, czyli tytuł Miss Polski widzów Polsatu otrzymała Patrycja Krzywoń. Później nastąpiły najważniejsze rozstrzygnięcia wieczoru. Najpierw zostały ogłoszone tytuły wicemiss Polski.

IV wicemiss: Aleksandra Gronowska

III wicemiss: Natalia Konofalska

II wicemiss: Patrycja Krzywoń (tytuł Miss Polski widzów Polsatu)

Miss Polski 2022 - kim jest

Tytuł najpiękniejszej Polki, czyli Miss Polski 2022 otrzymała Aleksandra Klepaczka. Pierwszą wicemiss Polski została Sylwia Stasińska.

Aleksandra Klepaczka przed konkursem mówiła o sobie: "Mam 22 lata. Startowałam z castingu online. Pochodzę z Bukowca, woj. łódzkie. Na co dzień pracuję w firmie IT jako rekruter oraz studiuję na kierunku: inżynier zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Właśnie skończyłam pisać swoją pracę inżynierską i mam nadzieję, że już niedługo będę dumną panią inżynier".

- Jeszcze nie wiem co czuję, to wszystkie emocje naraz. Postaram się wykorzystać ten tytuł jak najlepiej. Nie dochodzi do mnie, myślę, że długo tak będzie. Jest tu cały czas grupa wsparcia, na pewno się z nimi przytulę - zabrała głos po otrzymaniu korony Aleksandra Klepaczka.

*** 

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Miss Polski 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy